Версия для печати
Воскресенье, 10 Март 2013 10:52

Читання. Вивчення букви Ц

Тема. Закріплення звуків [ц] [ц’], вивчення букви Ц.

Формування аудіативних умінь за змістом вірша В.Слєпцова (с. 156). Звуко-буквені зіставлення. Аналітико-синтетичні види роботи із словами — назвами предметів, які намальовані у віночку. Розвиток мовлення за текстом Н.Бічуї (с. 157). Диференційований підхід у формуванні вмінь читати слова з буквою Ц.

Мета: навчити розрізняти в мовленнєвому потоці звуки [ц], [ц′], читати слова з новою буквою; розвивати фонематичний слух, дикцію, розширювати кут зору; виховувати любов до природи та бажання піклуватися про власне здоров’я.

Обладнання: картка великої і малої букви «це»; підготовлена дошка.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Підготовчі артикуляційно-слухові вправи

— Підведіть руку, хто чув коли-небудь пісню цвіркуна

. - Хто може зімітувати його спів? Спро­буймо разом! (Ц-ц-ц-ц-ц-ц-ц-ц)

— Який звук [ц] — голосний чи приголосний? (Приголосний) Чому?

Що заважає струменю повітря вільно виходити? (Звук [ц] приголосний, бо язик і зуби створюють перешкоду на шляху струменя повітря.)

Формування аудіативних умінь за змістом вірша В.Слєпцова (с. 156).
— Знайдіть звук [ц] у вірші.
— Назвіть слова із звуком [ц]. Порівняйте звук [ц] у них. Чим вони відрізняються? (Один з них м’який, інший — твердий.)
— Утворіть злиття звука [ц] з  голосними . які називатиму я: [а], [у], [е], [и], [о]
. — А тепер утворіть закриті склади зі звуком [ц′]
— Складіть слова зі звуком [ц] на початку, в середині слова.
Утворіть слова зі звуком [ц′] на початку, в середині, у кінці слова. 

III. Ознайомлення з буквою Ц, ц («це»)
— Звуки [ц], [ц′] позначаються на письмі буквою «це».
— Чим схожі і чим відрізняються ці букви між собою? (За формою однакові, а за розміром різні.) — Прочитайте утворені склади за таблицею.

Фізкультхвилинка (музична)

— Послухайте і скажіть, що не так.

Ми із братом для зубів Робимо зарядку:
Він з’їдає тільки пів‚ А я цілу шоколадку.

— Скажіть, чи корисна така зарядка для зубів?  Чому? (Солодощі псують зуби.)
- Як ви доглядаєте за своїми зубами? (інтерактивна вправа "Мікрофон")

IV. Робота за Букварем.
— Прочитайте по черзі злиття у Букварі (с. 156)
- Якою буквою позначаються звуки [ц] та [ц′] на письмі? (Буквою «це»)

Таким чином, буква «це» на письмі позначає два приголосних звуки: твердий [ц] і м’який [ц′]. — Прочитаємо стовпчики слів у Букварі.

Фізкультхвилинка

V. Аналітико-синтетичні види роботи із словами — назвами предметів, які намальовані у віночку.

VІ .Розвиток мовлення за текстом Н.Бічуї (с. 157). Диференційований підхід у формуванні вмінь читати слова з буквою Ц.

1. Словник Черкнула- ударила.
2. Читання вчителем
- Про кого цей твір?
3. Читання дітьми
4. Аналіз змісту прочитаного тексту

VІІ. Підсумок уроку
— З якою буквою ознайомилися на уроці?
— Які звуки позначає буква «це» на письмі?

Оцените материал
(0 голосов)
Прочитано 5913 раз
Собецкая Светлана Анатольевна

Последнее от Собецкая Светлана Анатольевна