Вход на сайт 

           

Календарь 

« Июль 2022 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Сейчас на сайте 

Никого

Последние публикации 

 • Розклад уроків 1 клас, ІІ семестр 2016 - 2017 н.р. +

                             Розклад уроків у 1 – А класі Подробнее...
 • С маской по жизни +

  С маской по жизни Школьный класс — копия любого другого коллектива. В нем обязательно есть свои умник, клоун, изгой, ябеда... Подробнее...
 • Форма 086-1/0 Довідка про медогляд +

  ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства охорони здоров'я  України 16.08.2010  N 682 Подробнее...
 • Структура 2016/2017 навчального року +

  Про структуру 2016/2017 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів № 1/9-296 від 09 червня 2016 року Відповідно до статті 16 Закону Подробнее...
 • Список рекомендованої літератури для читання влітку майбутнім п'ятикласникам +

  Список рекомендованої літератури для читання влітку Прислів’я, приказки, загадки, пісні Індійська народна казка - Фарбований шакал Японські народні казки: Момотаро або Подробнее...
 • Урок літературного читання в 4 класі +

  Урок  літературного читання в 4 класі                             Подробнее...
 • Вітаємо переможців! +

  24.02.2016 р. у ЗОШ І-ІІІ ст.№10 відбувся турнір з шашок,  в якому взяли участь 24 дитини.  Серед яких були учні нашого Подробнее...
 • Банк олімпіадних завдань з математики, 4 клас +

  Задачі на визначення віку Чоловік має 6 синів, кожний з яких старший від попереднього на 4 роки, а найстарший утричі Подробнее...
 • Олімпіадні завдання з укр. мови, 4 клас +

  Слово. Значення слова Вибери слово, яким можна замінити вислів крутити носом: а)  принюхуватись; б)  вередувати; в)  вихвалятися. Познач рядок, у Подробнее...
 • Банк олімпіадних завдань з інформатики +

  Банк  олімпіадних завдань з інформатики для учнів 4 класів Завдання оцінюються в 1 бал Відомості в Інтернеті можна шукати за Подробнее...
 • 1

Разное 

Суббота, 31 Март 2012 19:56

«Ми діти твої, рідна земле!»

Тема: «Ми діти твої, рідна земле!»

Мета: закріпити знання учнів про Україну та рідний край;викликати відчуття приналежності до великої родини-української нації; формувати інтерес до навчання, уміння здобувати знання; розвивати пізнавальні інтереси. Виховувати патріотизм, бажання приносити користь для країни.

Обладнання: демонстраційний матеріал: ілюстрації про Україну, таблиці, плакат «Країна мрій», прислів’я та приказки про знання, розум, книги.

Хід уроку
І. Організація класу.
- Доброго ранку, - мовлю за звичаєм
- Доброго ранку, кожному зичу я.
- Кому дозволимо сісти першим? (дівчаткам)
- Так, спочатку – краса, а потім - сила.
-Я рада бачити вас мої любі третьокласники! Вітаю вас зі Святом Знань! Бажаю, щоб третій рік шкільного життя став для вас цікавим і повчальним. Долайте ще одну сходинку шкільного життя, працюйте, досліждуйте, дізнавайтесь, мрійте! Будьте чомусиками і ніколи не спіткайтесь об труднощі.

ІІ. Повідомлення теми, мети уроку.
- Діти, сьогодні ми з вами поведемо мову про нашу рідну землю.
Дидактична гра «Так» чи «Ні» «Чи добре ви знеєте свою державу?»
-Столиця України Варшава?
-Найбільша річка України Дніпро?
-Презедент України Путін?
-Наша Батьківщина називається Китай?
-Прапор України червного кольору ?
-День незалежності України 8 березня?
-Засновники Києва Щек, Хорив, Либідь.?
-Головна вулиця Києва мк. Сонячний?
-Державні символи України прапор, герб, гімн.?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Гра «Мікрофон»
- Рідна земля. Давайте вдумаємось з вами у саме слово рідна. Що воно означає?
- Близька, дорога?
-А від якого слова воно утворилося?
- Від слова рід.

2.Слово вчителя.
Рідний тобі - це не лише близький, дорогий тобі, а ще й одного роду. А скажіть, хто для нас є ріднею?
- Рідна мама, рідний батько, - Рідний брат. - Рідна бабуня .
- Так, ми кажемо “Мої рідні”, коли говоримо про сім'ю. У кожного з нас є своя родина. Це найдорожчі нам
люди, які нас найбільше люблять, жаліють, тому що ми теж для них - рідні. І ми їх також найбільше любимо, ми без них не уявляємо свого життя. А тепер скажіть мені, чи можемо ми назвати рідними якусь хату, вулицю, якесь село чи місто? - Можемо! - А от яку хату ми назвемо рідною?
- Ту, в якій ми народилися.
- Правильно! Рідна хата, рідна домівка - кожен з вас її має. Вона найкраща, найтепліша; як би важко нам не було чи сумно, чи хто скривдить, але прийдеш додому - і відразу стане затишно. Правду люди кажуть: “У гостях добре, а вдома найліпше”.
- А яку ж вулицю, село (місто) ми назвемо рідними?
- Ті, де ми народились, зробили перші кроки, де були перші радощі і сльози, перші друзі і перша вчителька.
- От бачите, які ми з вами багаті! Маємо рідних: найрідніших людей, рідну хату, рідну вулицю. рідне село. Все це і є наша з вами рідна земля - земля, на якій ми народились. Вона для нас найсвятіша, найкраща. Ось послухайте, будь ласка, вірш, який написав наш поет Дмитро Павличко: Де зелені хмари яворів Заступили неба синій став, На стежині сонце я зустрів, Привітав його і запитав: - Всі народи бачиш ти з висот, всі долини і гірські шпилі. Де ж найбільший на землі народ? Де ж найкраще місце на землі? - А тепер подумаємо, що б сонечко відповіло поетові? (Діти відповідають.) Саме так відказало і сонечко. Послухайте: Сонце усміхнулося здаля: - Правда, все я бачу з висоти. Всі народи рівні. А земля Там найкраща, де вродився ти! ІV. «Де здобуває людина знання».
-А чим ви прикрасите цю землю, коли виростете, якими справами?

1. Гра «Країна мрій»
 - Діти, я хочу, щоб ви зараз на аркушах-ракетах написали про ваші мрії: яку професію хочете обрати, чого хочете досягти у житті і, коментуючи свої записи, помістили їх на плакаті «Країна мрій».
- Легко сьогодні це було зробити. А чи легко здійснюються такі мрії? (Не завжди)
- Яким багатством треба володіти, щоб ваші мрії стали реальністю?(Знаннями)

2. Побудова таблиці «Де здобуваються знання» (коментар учнів) Родина Школа учитель Книги Знання Комп’ютер, Інтернет Телебачення, радіо

3. «Книга вчить, як на світі жить»
а) Ланцюжок загадок. Не кущ, а з листочками, Не сорочка, а зшита, Не людина, а говорить. Що мовчить, а розуму вчить? Будемо з нею довіку Жити-дружити. Хто ж то такая В світі щаслива, Мудра, правдива І жартівлива?
- Народна мудрість говорить: «Книга – це віконечко, через який увесь світ видно». За всі віки життя людство зібрало у книги знання, відкриття, досвід, свої мрії. У книгах написано про все.
- Які бувають книги?
- Назвіть свої улюблені книги.
- Які книги ви прочитали нещодавно?

б) Гра «Мікрофон». «Дорога нам книжка кожна, нам без книг ніяк не можна». (У кожного на парті лежать підручники для 3 класу) - Давайте пригадаємо і назвемо правила поводження з книгою.
• Брати книгу чистими руками.
• Не перегинати сторінок.
• Не класти в книгу інші предмети
 • Користуватися закладками.
• Не читати під час їжі.
• Обгорнути книгу, щоб довше служила.

в) Робота в групах. Продовжити прислів’я. Розум без книги, як … (птах без крил). Золото добувають із землі, а знання … ( із книг). Хто багато читає, …. ( той багато знає).

4.«Хто людей питає, той і розум має»
- Сьогодні ми з’ясували, що знання вам передають найрідніші люди: мама, тато, дідусі, бабусі. Адже вони поряд з вами з найперших днів вашого народження. Мами навчають вас норм та правил етикету, вчать, як готувати їжу; разом з татом навчаєтесь майструвати. А мудрі бабусі та дідусі були першими учителями з історії, бо безліч разів розповідали вам про історичне минуле країни, про дані часи, народні перекази та легенди. Ви не повинні соромитись запитувати у старших, бо хто багато питає, той багато знає. - Розкажіть, чого ви навчилися у своїх рідних?(Розповіді дітей)

5.Відомі люди міста.
- Народ створив і мову, і пісню, і казку, і дивовижні рушники, і все, що зараз у вас перед очима. Народ - це люди, багато-багато людей. Вони розмовляють одною мовою, співають одні пісні, живуть на одній землі. Це ніби великий могутній рід. 6.Українські народні пісні (співають діти). Але подумайте над таким. Ось ви сидите в класі. Ви також говорите однією мовою, співаєте одні пісні, любите однакові ігри. Але чи можете всі назвати себе народом?
- Ні!
- Чому?
- Тому що нас дуже мало.
- Справді, вас мало, і ви маленькі. Але кожен з вас - маленька частинка великого українського народу.
- А чи можемо ми жити без свого рідного народу?
- Ні.
- Так! Адже і маленька краплина відразу висихає, а коли їх багато, коли вони разом - тоді вони могутні, як море. - А як ви думаєте, ви, такі маленькі, потрібні своєму народові? - Звичайно. Бо якби не було окремих краплинок, не було б і дощу. І кожна дощова краплина потрібна землі, щоб напоїти її. Отже. кожний з нас потрібний своєму народові, своїй рідній землі. Ми - їхнє майбутнє. В нашому класі б’ється 25 сердець. І всі 25 сповнені любов’ю, мріями, мудрості, повагою один до одного, до батьків, вчителів. Для того, щоб жити разом потрібно вміти поважати один одного, допомагати один одному, жити однією великою, дружньою родиною.

V.Підсумок уроку.
- А тепер, діти, я скажу вам найголовніше. Рідна земля, рідна мова. рідний народ - це найсвятіше, що є в кожного з нас. Людина, яка відцуралася своєї землі, мови, народу, - сирота; вона не знаходить собі місця у цілому світі. Це людина без роду, без батьківщини. То ж ростіть добрими, вмійте любити і берегти своє, найрідніше. - Ми всі діти українські, Український славний рід Дбаймо щоб про нас, маленьких, Добра слава йшла у світі. Будьмо пильні у науці, Будьмо чесні у ділах, Будьмо смілі і відважні І не думаймо про страх. Свої здібності і сили Розвиваймо раз у раз Щоб народу була втіха І щоб користь була з нас.
-Посміхніться один одному!
-Дякую вам за гарний урок!                                                                                                                                                                                                                            

Оцените материал
(0 голосов)
Прочитано 2777 раз
Другие материалы в этой категории: « УРОК МАТЕМАТИКИ В 1 КЛАСІ Основи здоров'я »

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

Партнеры сайта 

Бизнес-портал Новой Каховки
Работа в Новой Каховке, вакансии, резюме, доска объявлений, новости, справочники Новой Каховки
Отдых на Черном море
Отдых на Черном море по ценам Азовского. Бакальская коса, пансионаты...

Получать новости 

Яндекс.Метрика