Версия для печати
Суббота, 31 Март 2012 20:29

Свято здоров'я

Тема: «Здоровенькі були!»

Мета: Розширювати уявлення учнів про здоровий спосіб життя, про хороші і погані звички.Розвивати вміння і навички підтримувати хороший стан здоров’я. Виховувати турботливе ставлення до себе, потребу займатися фізкультурою і спортом заради зміцнення здоров’я.

Обладнання: малюнки дітей, сонце з промінцями-порадами, костюми героїв свята, спортивний інвентар, мзичне оформлення. Учень. Добрий день, дорослі і малята!
Запрошуємо всіх на наше свято,
Ми свято здоров’я проводимо нині,
Дуже потрібне кожній дитині!

Учень.
Ми – школярики маленькі
– Проводимо свято «Будьмо здоровенькі»,
Бо здоров’я основа всього на світі,
Знають у школі найменшії діти.

Учень.
В кожній родині, в кожній сім’ї
Зростають веселі малі школярі.
А щоб шкільні науки добре вивчати,
Про своє здоров’я треба подбати.
Учень.
Привіт, шановні гості! Здоров’я, щастя, сміху!
Веселе свято на порозі І вам, і нам на втіху.

1-й ведучий. Із давніх-давен український народ найголовнішою цінністю в житті вважав здоров’я. Вітаючись і прощаючись, люди казали одне одному: «Здоровенькі були!», «Дай, Боже, здоров’я!», «Доброго вам здоров’я!», «Бувайте здорові!», «Ходіть здорові!» тощо.

2-й ведучий. Ще за часів Київської Русі наші пращури цінували здоров’я, загартованість, спритність. Свою силу, винахідливість, кмітливість вони виявляли в іграх, забавах, які часто проводили в традиційні свята українців.

1-й ведучий. Свято буває не щодня. А про своє здоров’я слід піклуватися постійно. Людина сама відповідає за власне здоров’я. І тільки сама може його зберегти.

2-й ведучий. Як це сама? Не розумію.

1-й ведучий. Якщо ти хочеш вирости сильним, здоровим.
І не знати про хвороби – фіззарядку завжди роби.
Людина має завжди сама Дисциплінованою бути й вольовою!

2-й ведучий. Сьогодні ми здійснемо незвичайну подорож до країни Здоровляндії. Вирушимо на прогулянку казковим містечком Нехворійськом. Познайомимось з його мешканцями, а вони розкриють нам маленькі таємниці здоров’я.

1-й ведучий. Перша вулиця – Спортивна. І тому наше свято розпочнеться з фіззарядки. Ось уже й однокласники починають спілкуватися. Заходить лікар Айболить.

Лікар Айболить. Здрастуйте, діти! Зі здоров’ям усе гаразд? З’являється хлопчик Івась.

Лікар Айболить. Куди це ти зібрався?

Івась. На зарядку.

Лікар Айболить. Вона що, на Північному полюсі відбуватиметься? Чи не захворів ти? (Підбігає, міряє температуру.)

Івась. Та не хворий я! Одягнувся так тому, що в похід потім піду! Вам сьогодні доведеться ще сто разів перевдягатися, а мені – жодного

 Лікар Айболить. . Як це – жодного?

Івась. А так. Спортивна форма для зарядки вже на мені. Її знімаю – готовий грати у футбол, після нього – танцювати.

Лікар Айболить. Та ж однаково треба перевдягнутися?! Івась. Знімаю спортивний костюм (знімає спортивний костюм , танцювальний костюм залишається в джинсах, сорчці) – і я вже готовий!

Лікар Айболить. Ти тільки тепер до зарядки готовий! А то як капуста – сто одежин. Івась. Справді, так добре стало, навіть дихати легше!

Учитель. Добре! Тепер усі готові до зарядки.

Лікар Айболить. Діти! Перед початком я маю вас оглянути. Усі дихайте… Не дихайте… Усе гаразд, відпочивайте. Дружно руки піднімайте… Усе чудово… Опускайте… Нахиліться… Розігніться… Станьте прямо, усміхніться. Так, я оглядом задоволений, Бо ніхто з дітей не хворий. Всі веселі та здорові, До свята готові!

Ведучий. Наступна вулиця – Медична. Знає воїн і лікар, Столяр і хлібороб – Краще одне здоров’я, Ніж багато хвороб. Краще хай посмішка сяє, Аніж розмови про біль. Людина має радіти Тому, що природа дає. Розумному треба вміти Слухати тіло своє. Дурня усяка хвороба Завжди підстереже. Тож бережи здоров’я, Й воно тебе збереже. Не буває тих людей, що не хворіють, Є такі, що про здоров’я не радіють, Бо не тільки ліки нам допомагають, А й також природні сили надихають, Як дружитимеш із сонцем і водою, То навік не будеш знатися з бідою. Всім відомо, що мікроби, Нас приводять до хвороби. Але ж Медицина і Гігієна Борються з ними недаремно. З ними будете дружити – Менше будете хворіти. Здоровий той, хто сам про себе дбає, Свій біль на інших не перекладає. Немає в тім ні розуму, ні хисту Нести до лікарів хвороб намисто. Тож зрозумій, до чого ти спроможний, Бо сам себе здоровим робить кожний. Цілу армію одужить Той, хто з чистотою дружить, Не страшні йому мікроби Та від рук брудних хвороби. Кожен учень гарно знає, Що йому допомагає Знаменитий Мийдодір, Умивальників начальник І мочалок командир.

Сценка

Кабінет лікаря. Входять хлопчик і дівчинка, плачуть.

Дівчинка. Ой, немає сили! Світ уже немилий. Що ж мені робити? Як же далі жити?

Хлопчик. Все болить у мене… шкіра вже зелена. Я не хочу гратись – хочу тільки спати.

Дівчинка. Все мене дратує, настрій мій руйнує. Що ж мені робити? Як же далі жити?

Хлопчик. Хто ж мені вже допоможе? Більше я терпіть не можу! Лікарю, рятуйте! Здоров’я подаруйте!

Лікар. Здоров’я подаруйте! Чую! Чую! Не шуміть! Що там трапилось, скажіть?

Дівчинка. Я не знаю, що сказати… Я не хочу більше гратись, Бо у мене все болить і ніщо не веселить.

Лікар. Так! Так! Так! Оце так, так1 Лікувати я мастак, Та здоров’я не дарую. Але вас я все ж я врятую. Плакати не варто. Тримайте оцю карту. Не звертайте із маршруту, Хоч і буде дуже скрутно.

Ведучий розгортає карту і читає.(здоровий спосіб життя) Входить Мийдодір.

Мийдодір. Добрий день вам, добрі люди! Хай вам щастя, доля буде Не на день і не на рік, А на довгий-довгий вік! Ви Чуковського читали? Тож мене давно впізнали. Я – веселий умивальник, Знаменитий Мийдодір. Умивальників начальник І мочалок командир. У школі у вашій Дуже довго я живу. І бруд нуль давно не бачив, Я відверто вам скажу. І ніколи у нас діти Не їдять немитих груш, Чистять зуби, миють вуха… Входить Бруднуля, бере одного з дітей за руку і шепоче йому на вухо.

Бруднуля. Краще ти мене послухай: Я живу і бід не знаю. Мила в очі не пускаю, Щітка ясна не дере, І мочалка вже не тре! Бруднуля тягне одного з дітей за собою, але її забирає Мийдодір. Мийдодір. Не іди з нею ніколи: Загризуть тебе мікроби, Розірвуть все на частинки, Будеш плакать щохвилинки. І Бруднулі допоможем: Мило і мочалку Дамо їй в подарунок, Щоб була Бруднуля Чистіша за Чистюльок! Бруднуля. Ех, як кинусь я додому утікати. Як візьмусь я ноги й руки обмивать! Милом, милом, милом, милом Буду митись без кінця! Дівчинка. От тепер тебе люблю я! От тепер тебе хвалю я! Ти вже більше не Бруднуля, А чистесеньке дівча!

Станція «Гумористична» Смішинки

1. «Зелений борщ» В дитячому садку вихователь запитує хлопчика: - Андрійку, чому ти не їси зелений борщ? - Я чекаю доки він достигне.

2. «Напої» Тато й мам люблять каву. Любить чай бабуся Клава. Ну, а я та котик Мурчик Полюбляєм молоко. (випиває молоко) А – а – а! Пийте діти молоко - Будете здорові!

3. Малий Івасик дуже не любить мити вуха. Мама просить: - Ну, будь ласка, вимий вушка. Завтра маємо вихідний, підемо в парк на каруселі. - А як падатиме дощ? То що, буду сидіти в хаті, як якийсь ненормальний, із чистими вухами?

4. - Знаєш, мамо, Миколка вчора прийшов брудний до школи, і вчителька відправила його додому. - І що, допомогло? - Так, сьогодні цілий клас прийшов брудний.

5. – Мамо, скільки зубної пасти є в тюбику? - Не знаю, синку. - А я знаю! Від телевізора до канапи.
Станція «Кмітлива» (загадки, прислів’я про здоров’я)
Станція фізкультурно - змагальна
1 конкурс – “Садіння картошки”. На дистанції накреслено 6 кіл на відстані 1 м одне від одного. У кожної команди торбина із 6 картоплями. Першому учаснику потрібно посадити у лунку по одній картоплині, і з порожньою торбинкою повертається, передає другому учаснику. Другий учасник біжить і збирає картоплю. Останній учасник – повинен зібрати всю картоплю. Перемагає команда, яка швидше впоралася із завданням.
2 конкурс-перетягування каната.
3 конкурс – Перший учасник бере обруч і біжить до стінки, повертається, тоді другий учасник залізає в обруч і біжать у двох. І так повинні пробігти в обручі усі учасники.
4 конкурс. Підбиваючи тенісною ракеткою повітряний шарик, прийти до стіни і назад перші номери. З якої команди останній учасник прийде на фініш перший та команда виграє. 5 конкурс. – Подолання болота за допомогою купин (дощок). Перекидаючи дві дощечки (купини), почергово перестрибуючи з однієї на іншу. Котра команда швидше подолає дистанцію і виграє.

Ведучий. Ось і закінчилася наша подорож. Гадаю, що вам всім сподобалось.

Хочу я усім сказати,
Що здоров’я краще мати,
Аніж хворому ходити
Й світ чарівний не любити!
Бо любов, здоров’я, сила
Нам дають чарівні крила.
Ще дають саме життя
І несуть у майбуття.
Нам долать нові вершини,
Ми – майбутнє України!
Щоб творити і дерзати,
То здоров’я треба мати. 
Як зростемо ми здорові,
Як богатирі казкові,
Буде нація здорова
І держава – пречудова!
То чому ж не порадіти,
Ми ростемо, наче квіти,
В колі дружньої родини.
Ми – майбутнє України.

Швидко спливають хвилини
- От і прощатись пора.
Я на прощання вам зичу
Щастя, здоров'я, добра

Усі разом. Здоров'я - це сила! Здоров'я - це клас! Хай буде здоров'я У вас і у нас! 

Пісня «І в нас і в вас хай буде гаразд…»

Оцените материал
(0 голосов)
Прочитано 1927 раз Последнее изменение Среда, 30 Октябрь 2013 16:04
Собецкая Светлана Анатольевна

Последнее от Собецкая Светлана Анатольевна