Вход на сайт 

           

Календарь 

« Июль 2022 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Сейчас на сайте 

Никого

Последние публикации 

 • Розклад уроків 1 клас, ІІ семестр 2016 - 2017 н.р. +

                             Розклад уроків у 1 – А класі Подробнее...
 • С маской по жизни +

  С маской по жизни Школьный класс — копия любого другого коллектива. В нем обязательно есть свои умник, клоун, изгой, ябеда... Подробнее...
 • Форма 086-1/0 Довідка про медогляд +

  ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства охорони здоров'я  України 16.08.2010  N 682 Подробнее...
 • Структура 2016/2017 навчального року +

  Про структуру 2016/2017 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів № 1/9-296 від 09 червня 2016 року Відповідно до статті 16 Закону Подробнее...
 • Список рекомендованої літератури для читання влітку майбутнім п'ятикласникам +

  Список рекомендованої літератури для читання влітку Прислів’я, приказки, загадки, пісні Індійська народна казка - Фарбований шакал Японські народні казки: Момотаро або Подробнее...
 • Урок літературного читання в 4 класі +

  Урок  літературного читання в 4 класі                             Подробнее...
 • Вітаємо переможців! +

  24.02.2016 р. у ЗОШ І-ІІІ ст.№10 відбувся турнір з шашок,  в якому взяли участь 24 дитини.  Серед яких були учні нашого Подробнее...
 • Банк олімпіадних завдань з математики, 4 клас +

  Задачі на визначення віку Чоловік має 6 синів, кожний з яких старший від попереднього на 4 роки, а найстарший утричі Подробнее...
 • Олімпіадні завдання з укр. мови, 4 клас +

  Слово. Значення слова Вибери слово, яким можна замінити вислів крутити носом: а)  принюхуватись; б)  вередувати; в)  вихвалятися. Познач рядок, у Подробнее...
 • Банк олімпіадних завдань з інформатики +

  Банк  олімпіадних завдань з інформатики для учнів 4 класів Завдання оцінюються в 1 бал Відомості в Інтернеті можна шукати за Подробнее...
 • 1

Разное 

Суббота, 31 Март 2012 19:00

Україна – наш спільний дім

Тема: Україна – наш спільний дім

Мета: розширити знання учнів про Україну, як наш спільний дім; розвивати увагу, пам'ять, мислення, уяву, шзнавальний інтерес ; виховувати шанобливе ставлення до рідної землі, українського народу, його традицій та звичаїв.

Обладнання: фізична карта України, державні символи ,малюнки.

Хід уроку

І. Організаційна частина
- Дорогі діти! Ось і пролетіли на крилах теплого і ласкавого літа веселі канікули . І знову вересень, і шкільний дзвоник покликав вас до 4 класу. Бажаю вам успіхів у навчанні! Ви – майбутнє України. То ж своїми знаннями, працею, здобутками підносьте іі культуру, соїми досягненнями славте її.

ІІ. Повідомлення теми уроку
-Сьогодні, на першому уроці ми поведемо розмову про найдорожче для серця кожної людини – рідну землю. Отже, сьогодні наш перший урок присвячуємо нашій рідній Україні. Тема уроку: «Україна – наш спільний дім».

 

ІІІ. Основна частина уроку
1. Слово вчителя

Облітав журавель сто морів, сто земель,
Облітав,обходив, марно крила натрудив.
Ми спитали журавля: « Де найкращая земля?»
Журавель відповідає : « Краще рідної немає!»
                                                                П.Воронько
Рідний край, Україна, Вітчизна, Батьківщина – які це прості і разом з тим прекрасні слова. Велика і священна любов до України жила, живе і житиме в усіх чесних і щирих серцях. Україна — наш спільний дім. Тож маємо дбати всі, щоб були в ній добробут і лад, мир і злагода, вічна краса. Усі ми повинні усвідомити: своє, рідне — не тільки хата й подвір'я, а й вулиця, село чи місто, де ти живеш, ліс і річка, степ і море. Якби кожен це пам'ятав, — чи були б засмічені лісосмуги, ниви і шляхи, отруєні водоймища, понівечені насадження, понищені святині? Ми всі хочемо бачити нашу Батьківщину сильною, багатою, славетною й квітучою. Нехай вона розквітає від нашої безмежної любові до неї!

2.Технологія «Асоціативний кущ »
- Що для вас Батьківщина?
- Яка вона?

3. Робота з картою України.
Україна – одна з найбільших європейських держав. Її площа 604 тис. кв. м.На її території проживає понад 110 національностей.Чисельність населення України становить близько 50 млн. чоловік. Є в моєї України Ріки, гори і долини. У Донецьку є вугілля, Хлібом славиться Поділля, А в Карпатах є ліси Дивовижної краси. На Поліссі — льон цвіте, Мов нагадує про те, Що в моєї України Простір — вільний, Небо — синє. Україна – славна земля з широкими і чистими ріками, мережаними нивами, мальовничими горами, голубими морями. Країна знаходиться у центрі Європи. Межує з Росією, Білоруссю, Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Молдовою, Румунією. Найбільші міста: Київ, Харків, Донецьк, Дніпропетровськ.
- Покажіть на карті гори.
- Назвіть і покажіть моря , які омивають нашу Батьківщину.
- Назвіть річки і озера .
- Назвіть столицю України.
- Діти, чому саме цього року ми з особливою теплотою і ніжністю говоримо про свою Батьківщину? Нема на світі України Без хвиль могутнього Дніпра, Як українця — без калини. Без солов'я і рушника. Народ, що вік при бурі й сонці, Віддав землі, як мати доньці, Всі сили, працю і любов, Щоб Україна знов і знов Росла, цвіла!.. Щоб твердо стала На шлях, який собі обрала, І в незалежному житті Долала всі шляхи круті.

4.Технологія «Мікрофон»
- Скажіть, що ж означає слово «незалежність»? Якими іншими словами можна його замінити? (воля, свобода, можливість обирати ). 5.
 

5. Розповідь учителя.
16 липня 1990 року Верховна Рада Української республіки приймає важливий документ – Декларацію про державний суверенітет України, яка стала першим кроком до незалежності нашої держави, відчутним рушієм у боротьбі за волю. 24 серпня 2011 року український народ відзначив 20-річчя Дня Незалежності України – головне державне свято на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України , підтверджену всенародним референдумом 1 грудня 1991 року,що прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді. Проголошення Акту незалежності України відкрило нову сторінку в історії нашої Батьківщини. На всіх етапах становлення український народ демонстрував високий національний дух і прагнення жити вільно і незалежно, у мирі та злагоді з іншими народами. Ми, українці, повинні пишатися тим, що наша Україна ніколи не поневолювала інші народи, не вела загарбницькі війни, а лише захищала себе від ласих на чуже добро близьких і далеких сусідів.

6. Символіка

Вистраждавши, виборовши собі волю, Україна має тепер свою державну мову, свої державні символи: герб, прапор, гімн які уособлюють її історію.Як і кожна держава, ми маємо свою Конституцію — Основний Закон нашої держави. День Конституції святкуємо 28 червня. - - Назвіть державні символи України. (на дошці)

Герб
Наш герб – тризуб,
Це воля , слава й сила;
Наш герб- тризуб. Недоля нас косила ,
Та ми зросли , ми є , Ми завжди будем,
Добро і пісню Несемо людям.

Прапор
Прапор – це державний символ,
Він є в кожної держави,
Це для всіх – ознака сили,
Це для всіх – ознака слави.
Синьо-жовтий прапор маєм:
Синє небо , жовте жито,
Прапор свій оберігаєм,-
Він – святиня , знають діти.

Гімн
Слова палкі, мелодія врочиста,
Державний гімн ми знаємо усі.
Для кожного села, містечка, міста-
Це клич один з мільйонів голосів.
Це наша клятва, заповідь священна,
Хай чують всі – і друзі, й вороги,
Що Україна вічна,незнищенна,
Від неї лине світло навкруги.

-Що ви відчуваєте, коли звучить гімн?

- А які природні символи України ви знаєте?
Багато поезій написала Ліна Костенко про любов до України, багато написано й іншими поетами та письменниками: Т.Шевченко, М.Рильським, П.Воронько; багато змальовано на картинах відомою українською художницею Катериною Білокур.

7. Видатні українці
Тарас Шевченко- видатний поет, великий Кобзар — так називали i називають його люди.
Микола Амосов- хірург;
Відомі на весь світ спортсмени: Сергій Бубка -шестикратний переможець чемпіонату світу з легкої атлетики, 35-кратний рекордсмен світу. Віталій та Володимир Клічко – відомі всьому світу боксери.

8.Видатні люди нашого міста

ІV. Підсумок уроку
Той дивний край, що зветься Батьківщина –
то найдорожча серденьку земля!
Бо ти вродивсь у незалежній Україні,
Ти чув солодку пісню солов‘я!...
                                              А. Ткаченко
Будьмо гідними своїх предків, любіть рідну землю так, як заповідав великий Тарас, бережіть волю і незалежність України, поважаймо свій народ і його мелодійну мову. Україна з надією дивиться в завтрашній день, чекає на вас, завтрашніх господарів життя. Ви потрібні їй мудрі, умілі, дбайливі і людяні.

Оцените материал
(0 голосов)
Прочитано 3388 раз Последнее изменение Среда, 30 Октябрь 2013 15:52
Другие материалы в этой категории: Українська народна казка «Рукавичка» »

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

Партнеры сайта 

Бизнес-портал Новой Каховки
Работа в Новой Каховке, вакансии, резюме, доска объявлений, новости, справочники Новой Каховки
Отдых на Черном море
Отдых на Черном море по ценам Азовского. Бакальская коса, пансионаты...

Получать новости 

Яндекс.Метрика