Версия для печати
Суббота, 31 Март 2012 19:05

Українська народна казка «Рукавичка»

Урок читання

Тема.Українська народна казка «Рукавичка»

Мета: поглиблювати знання учнів про казку, вчити виділяти в тексті дійових осіб , спостерігати за структурою і сюжетом казки ;розвивати навички читання тексту в особах , правильно інтонувати речення ;виховувати бажання бути щирим і добрим.

Обладнання: малюнки тварин, ілюстрації до казки ,маски тварин,рукавички.

Хід уроку

I. Організація класу
Поспішіть місця зайняти-
Час урок розпочинати.

II. Мовна розминка
1.Артикуляційні вправи
Як співає соловей? (фіть-фіть-фіть)
Як гуде жук?(ж-жу-жу)
Як шумить вітер?(ш-ш-ш)
Як дзижчить комарик?(дз-дз-дз)

2.Розчитування за складовою таблицею.

3.Читання складів на одному диханні.
Ра-ро-ру-ри-рі-ре. Рам-ром-рум-рим-рім –рем. Рак-рок-рук-рик-рік-рек.

4.Чистомовка
А-а-а –котика нема Е-е-е-де наш котик,де?
У-у-у-мишку зїв малу. І-і-і-вн спить на печі.
И-и-и-має гарні сни. І-і-і-тихо,мишки,всі!
                                               М. Підгірянка

5.Скоромовка
Запитала мишка мишку
Ти чого погризла книжку?
Мишка їй відповідала:
Їжі кращої не мала.
-Прочитати повільно і напівголосно,голосно і швидко,весело,сердито.

III. Перевірка домашнього завдання
Зберіть усі знання і сили
Згадайте все, що вдома вчили.

1.Бесіда за прочитаним.
-Який новий розділ почали вивчати?
-Що таке казка? (Технологія «Мікрофон»)
Асоціаційний кущ «Казки»
-Яку казку читали вдома?(«Вовк та козенята»)
-Хто її головні герої? Охарактеризуйте їх .

2.Читання за особами.

-Яким голосом прочитаємо слова кози? Вовка?(зачитування дітьми)
-Прочитайте зачин,кінцівку.

3.Переказ казки.
-Перекажіть ,починаючи зі слів: «Чуємо,чуємо,-то не материн голосок».
-Чого вчить нас казка?

4.Виховна бесіда про слухняність.

ІV. Повідомлення теми і мети уроку
-Сьогодні на уроці ми прочитаємо ще одну казку. А назву її ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку. Де ж усі
сховались звірі? У якій такій квартирі? Дуже тісна. Невеличка Це чудова…(рукавичка).
-Які слова вам допомогли відгадати загадку?

V. Опрацювання казки
Технологія «Вмикаємо телевізор»
-В ефірі програма «В гостях у казки».Послухайте українську народну казку «Рукавичка».

1 .Слухання казки (читають підготовлені учні).
- Які тварини залізли в дідусеву рукавичку?(на дошці виставити біля рукавички героїв казки).
- Де взялася в лісі рукавичка?

2. Словникова робота
шкряботушка скрекотушка скраєчку розірветься
- Прочитайте слова, правильно наголошуючи.

3. Повторне читання казки (2 абзаци хором за вчителем, далі «ланцюжком»)
- Чи в повному об'ємі казка в підручнику?
- Якої частини немає?

VІ. Фізкультхвилинка
Ми з вами гарно потрудились , мабуть, трохи притомились.
Тепер настав час відпочинку – Ми проведем фізкультхвилинку

4. Аналіз казки .
- Чому мишку названо шкряботушкою? А жабку - скрекотушкою?
- Кого звірі вже не хотіли впускати в рукавичку?
- Скільки тварин поселились в рукавичці?

5.Читання частини казки за особами. (в масках героїв казки)

6.Вибіркове читання слів тварин.
Робота за малюнком.
- Розгляньте малюнки. Кого з героїв художник не зобразив?

7.Робота в групах
І група –знайти пару( Мишка скрекотушка Жабка сестричка Лисичка шкряботушка Вовчик іклан Кабан братик Зайчик набрідь Ведмідь побігайчик)
ІІ група-вибрати потрібну приказку чи прислівя (Добре роби-добре й буде В тісноті- так не в образі Розум за
гроші не купиш ).
ІІІ група-вибрати головну думку казки (Бути щирим та добрим. Бути чесним і ніколи не обманювати. Умілому
усяка робота легка.)

8.Читання вірша П.Воронька «Казка про рукавичку» напам 'ять.
-За що дісталось хлопчику?

9. Бесіда з елементами розповіді.
-Які бувають рукавички?(дитячі,для дорослих,робітників,боксерські).
-Кого з боксерів ви знаєте? У нас в школі працює ,викладачем фізкультури, Губка Леонід Олексійович-
заслужений тренер України з кікбоксингу,Суддя міжнародної категорїї .

10.Розвиток зв'язного мовлення учнів. Складання учнями казки «Рукавичка» на сучасний лад за поданим
початком. Ішов боксер лісом і загубив рукавичку.Сів він у лісочку на пеньочку і гірко плаче : «Чому це мене
спіткала така невдача?»…

VIII.Підсумок уроку
- Яку казку ми прочитали?
- Чого вона вчить?
- Чи знадобляться  знання, отримані на уроці, в житті?

IX. Домашнє завдання

- Читати текст в особах.
Скласти власну казку за початком.                                                                                                                                                                    

Оцените материал
(4 голосов)
Прочитано 16404 раз
Собецкая Светлана Анатольевна

Последнее от Собецкая Светлана Анатольевна