Вход на сайт 

           

Календарь 

« Июль 2022 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Сейчас на сайте 

Никого

Последние публикации 

 • Розклад уроків 1 клас, ІІ семестр 2016 - 2017 н.р. +

                             Розклад уроків у 1 – А класі Подробнее...
 • С маской по жизни +

  С маской по жизни Школьный класс — копия любого другого коллектива. В нем обязательно есть свои умник, клоун, изгой, ябеда... Подробнее...
 • Форма 086-1/0 Довідка про медогляд +

  ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства охорони здоров'я  України 16.08.2010  N 682 Подробнее...
 • Структура 2016/2017 навчального року +

  Про структуру 2016/2017 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів № 1/9-296 від 09 червня 2016 року Відповідно до статті 16 Закону Подробнее...
 • Список рекомендованої літератури для читання влітку майбутнім п'ятикласникам +

  Список рекомендованої літератури для читання влітку Прислів’я, приказки, загадки, пісні Індійська народна казка - Фарбований шакал Японські народні казки: Момотаро або Подробнее...
 • Урок літературного читання в 4 класі +

  Урок  літературного читання в 4 класі                             Подробнее...
 • Вітаємо переможців! +

  24.02.2016 р. у ЗОШ І-ІІІ ст.№10 відбувся турнір з шашок,  в якому взяли участь 24 дитини.  Серед яких були учні нашого Подробнее...
 • Банк олімпіадних завдань з математики, 4 клас +

  Задачі на визначення віку Чоловік має 6 синів, кожний з яких старший від попереднього на 4 роки, а найстарший утричі Подробнее...
 • Олімпіадні завдання з укр. мови, 4 клас +

  Слово. Значення слова Вибери слово, яким можна замінити вислів крутити носом: а)  принюхуватись; б)  вередувати; в)  вихвалятися. Познач рядок, у Подробнее...
 • Банк олімпіадних завдань з інформатики +

  Банк  олімпіадних завдань з інформатики для учнів 4 класів Завдання оцінюються в 1 бал Відомості в Інтернеті можна шукати за Подробнее...
 • 1

Разное 

Вторник, 01 Октябрь 2013 16:25

Власну дитину можна вивчати за її почерком

Напевно, чи не кожна мама учня молодших класів знає, як важко малечі приборкати ручку. Ще б пак, адже то ціла наука – правильно тримати її в руці, каліграфічно виводити літеру за літерою. Графологи стверджують, що поганий чи гарний почерк не передається спадково. Спадковими можуть бути лише особливості темпераменту, що впливають на манеру письма.

Розвивайте дрібну моторику рук

Передусім батьки мають з’ясувати для себе, що їх непокоїть. Якщо переймаються через каліграфію, то насправді це не є великою проблемою. Головне, щоб слова читалися й не було помилок.
Причиною поганого почерку, як не дивно, може бути надмірне бажання батьків якомога раніше навчити дитину писати: її письмо швидко псується, бо рука ще недостатньо зміцніла. Коли ж ви таки заповзялися навчити малюка писати, то передусім треба розвивати в нього дрібну моторику рук, а не штудіювати прописи.

Ось кілька вправ, що розвивають дрібну моторику:

 • Покладіть на стіл 10 маленьких драже і пляшечку з кришечкою, що закручується. Запропонуйте дитині за певний проміжок часу скласти цукерки в пляшечку й закрутити кришкою.
 • Спробуйте, використовуючи друковану основу, разом обвести, а потім намалювати плавні лінії, відтак – прямі лінії.
 • Подбайте, щоб у вашої дитини завжди був пластилін, кубики, конструктор, мозаїка. Почерк залежить від стану здоров’я

Батьки мають знати: міцне здоров’я їхньої малечі – фундамент, на якому вибудовуватиметься манера письма. Річ у тім, що велику роль відіграє м’язовий тонус дитини.

Під час писання найбільше втомлюються не м’язи кисті руки, пальців, а вся м’язова система організму: спина, косі м’язи живота, плечовий пояс. Якщо саме ці м’язи розвинені недостатньо, то про гарне письмо годі мріяти. Малюк напружується, робить зусилля, щоб писати гарно і рівненько, а лінійки повзуть угору, пальчики тремтять (надто в емоційно нестабільних діток), що призводить до так званого писемного спазму, відтак псується постава та зір.

До речі, кулькові ручки не такі вже й безпечні для школярів, як ми звикли вважати. Коли дитина пише ними, м’язи у постійній напрузі, тобто напруження та розслаблення не чергуються. Шкода, що нині ми забули про таку екзотику, як авторучка, що може допомогти виробити каліграфічний почерк. Нею можна писати хоч увесь день – рука малечі не втомиться.

А ще у спеціалізованих крамницях пошукайте ручки з фіксаторами, завдяки яким дитина навчиться правильно тримати прилад для писання й гарно виводити букви.

Манера письма – дзеркало вдачі

Почерк, як і відбитки пальців, індивідуальний. За тим, як дитина пише, можна не тільки визначити темперамент, а й вгадати її миттєвий настрій.

Рівні, округлі літери свідчать про спокійну і врівноважену вдачу дитини, коли надто закручені, часто й нерозбірливі букви виказують її творчу натуру.

Інтроверти пишуть компактно, а в екстравертів літери виходять великими, тому почерк у них розгонистий. Хоча варто зазначити, що найточніше визначити вдачу людини за манерою письма можна тоді, коли почерк сформується остаточно.

Практичний психолог ДНЗ № 22 м. Луцька, методист центру ППСР Лідія КУРИЛО ЧИТАЄМО ДИТЯЧІ ПОЧЕРКИ

Пропонуємо мамам і татам погортати зошити їхніх школярів та з’ясувати, над чим разом мусять попрацювати.

Якщо у дитини письмо розгонисте, літери не вкладаються у рядок, лінії тремтливі, а в місцях заокруглень ламані, букви зі складною графікою (З, Б, Ф, К) дещо спотворені, то це свідчить про недостатній розвиток мовлення. Хай малюк більше читає, переказує, записує те, що сподобалося, аби поповнити власний словниковий запас.

Коли дитина робить дзеркальні помилки (пише літери чи цифри «навиворіт»), у зошитах з математики плутає, куди й скільки клітинок треба відступати, – у неї недостатньо сформована просторова уява. Зазвичай ця проблема не є надто серйозною і швидко минає. Спостерігайте разом з малечею за навколишнім середовищем, розглядайте об’ємні зображення. Почитайте якийсь текст з елементами опису, а тоді попросіть, щоб дитина розповіла, що вона уявляла, коли слухала вас.

Ви помітили, що зошит дитини неохайний, вона пише розгонисто, але без кострубатості, не дописує або пише зайві елементи у літерах П, Т, Ж та у буквосполуках Пі, Ші, Мі, якість її письма нерівномірна? У цій ситуації треба привчати школяра до акуратності, самоконтролю та зосередженості під час роботи.

Якщо дитина засвоює графічні навички письма зі значними труднощами, сильно тисне ручкою на папір, дуже нахиляється над зошитом, пише повільніше за однокласників – це може сигналізувати про сповільнений темп психологічних процесів. Зверніться по допомогу до психолога, аби він порадив вам, за допомогою яких вправ подолати цю проблему.

За матеріалами http://www.simya.com.ua

Оцените материал
(0 голосов)
Прочитано 1413 раз Последнее изменение Четверг, 31 Октябрь 2013 20:39
Другие материалы в этой категории: « Підготовка руки дитини до письма

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

Партнеры сайта 

Бизнес-портал Новой Каховки
Работа в Новой Каховке, вакансии, резюме, доска объявлений, новости, справочники Новой Каховки
Отдых на Черном море
Отдых на Черном море по ценам Азовского. Бакальская коса, пансионаты...

Получать новости 

Яндекс.Метрика