Вход на сайт 

           

Календарь 

« Июль 2022 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Сейчас на сайте 

Никого

Последние публикации 

 • Розклад уроків 1 клас, ІІ семестр 2016 - 2017 н.р. +

                             Розклад уроків у 1 – А класі Подробнее...
 • С маской по жизни +

  С маской по жизни Школьный класс — копия любого другого коллектива. В нем обязательно есть свои умник, клоун, изгой, ябеда... Подробнее...
 • Форма 086-1/0 Довідка про медогляд +

  ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства охорони здоров'я  України 16.08.2010  N 682 Подробнее...
 • Структура 2016/2017 навчального року +

  Про структуру 2016/2017 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів № 1/9-296 від 09 червня 2016 року Відповідно до статті 16 Закону Подробнее...
 • Список рекомендованої літератури для читання влітку майбутнім п'ятикласникам +

  Список рекомендованої літератури для читання влітку Прислів’я, приказки, загадки, пісні Індійська народна казка - Фарбований шакал Японські народні казки: Момотаро або Подробнее...
 • Урок літературного читання в 4 класі +

  Урок  літературного читання в 4 класі                             Подробнее...
 • Вітаємо переможців! +

  24.02.2016 р. у ЗОШ І-ІІІ ст.№10 відбувся турнір з шашок,  в якому взяли участь 24 дитини.  Серед яких були учні нашого Подробнее...
 • Банк олімпіадних завдань з математики, 4 клас +

  Задачі на визначення віку Чоловік має 6 синів, кожний з яких старший від попереднього на 4 роки, а найстарший утричі Подробнее...
 • Олімпіадні завдання з укр. мови, 4 клас +

  Слово. Значення слова Вибери слово, яким можна замінити вислів крутити носом: а)  принюхуватись; б)  вередувати; в)  вихвалятися. Познач рядок, у Подробнее...
 • Банк олімпіадних завдань з інформатики +

  Банк  олімпіадних завдань з інформатики для учнів 4 класів Завдання оцінюються в 1 бал Відомості в Інтернеті можна шукати за Подробнее...
 • 1

Разное 

Воскресенье, 21 Февраль 2016 18:53

Банк олімпіадних завдань з математики, 4 клас

Задачі на визначення віку

 1. Чоловік має 6 синів, кожний з яких старший від попереднього на 4 роки, а найстарший утричі старший молодшого. Який вік синів?
 2. Син у три рази молодший за матір і на 25 років за тата. Разом їм 75 років. Скільки років кожному з них?
 3. Зараз Ганнуся у 4 рази старша Галинки. А через 4 роки вона буде старша у 2 рази.  Скільки зараз років дівчаткам?

 

 1. Оля старша за Іринку на 3 роки, від Тоні вона старша на 4 роки. Разом сестричкам 35 років. Який вік кожної із дівчаток?
 2. Коли Андрію виповниться через 5 років стільки років, скільки зараз Миронові, він буде втричі старшим за шестирічного Олега. Хто з хлопчиків найстарший, а хто – наймолодший? Скільки років кожному із них?
 3. Петрик та Василько – брати дівчаток Олі та Насті. Кожна дівчинка молодша за свого брата на 2 роки. Оля старша за Василя на 3 роки. Всього дітям разом 42 роки. Назви, хто з хлопчиків і дівчаток знаходиться у родинних зв’язках, і визнач їх вік.
 4.  Якщо вік бабусі збільшити на 4 роки, то вона буде старшою за свою онучку у 6 разів, а якщо вік матері зменшити на 4 роки, то її вік буде у 3 рази більшим за вік своєї дочки. Різниця між віком бабусі та матері складає 25 років. Обчисли вік бабусі, матері, онучки.
 5.   Батькові  32 роки.  Одному з його синів 8 років, а другому 6. Через  скільки років вік  батька дорівнюватиме сумі років обох синів?
 6.   Батькові  39 років, а синові 14.  Через 16 років вік сина і  доньки разом дорівнюватиме віку батька.  Скільки років доньці зараз?
 7.  Сашкові  11  років,  а  Оленці – 3  роки.  У  скільки  разів  Сашко  буде  старший  за  сестру  через  5  років?
 8.  Коли Алісі виповнилось 6 років, її мамі було 30 років. Тепер мама в 4 рази старша за доньку. Скільки років Алісі і скільки мамі зараз?
 9. В одній сім’ї троє братів. Коли запитали, скільки їм років, то старший відповів: «Нам усім 24 роки. Мені і Тарасику разом 16 років, а Тарасику і Максиму – 14 років». Скільки років кожному з братів ?
 10. Миколці вдвічі більше років, ніж буде Павлові тоді, коли Степанові виповниться стільки, скільки Микола має зараз. Хто з хлопців найстарший, а хто наймолодший?
 11. У сім’ї троє дітей: Андрійко, Маринка і Галинка. Одній дитині 5 років, іншим  8 і 13 років. Скільки років кожному з них, якщо одна дівчинка ходить до дитячого садочка, а Маринка старша від Андрійка?

Задачі на складання табличок істинності

 1.  На одній будові працюють муляр, тесляр та маляр. Їхні прізвища Борисенко, Іваненко, Петренко. У муляра немає ні братів, ні сестер і він менший за всіх на зріст. Петренко одружений із сестрою Борисенка і вищий на зріст за тесляра. Назвіть прізвища муляра, тесляра та маляра.
 2.  Ігор, Василь  і  Назар посіли на олімпіаді з математики  І, ІІ і ІІІ місця.  Василь зайняв не І,  а Ігор - не ІІІ місця.  Назар посів не ІІ , а Василь - не ІІІ місця.  Яке місце посів кожен з хлопчиків?
 3.  Василь, Микола, Петро і Степан учні 4, 5, 6, 7 класів, пішли по гриби. Шестикласник не знайшов жодного білого гриба. Петро і учень четвертого класу – по вісім штук. Василь і п'ятикласник знайшли багато підберезників і гукнули Миколу до гурту. Семикласник, шестикласник і Микола сміялися зі Степана, який зірвав мухомор. Хто в якому класі вчився?
 4. У Оленки, Люби, і Ніни є улюблені тварини : кішка, собака, папуга. У Оленки не кішка і не папуга, у Люби не кішка. У кого яка тварина?
 5. Оля, Марійка та Христинка за контрольну роботу отримали різні оцінки, але двійок у них не було. Відгадайте, яку оцінку отримала кожна, якщо у Олі не трійка, у Христинки не трійка і не п’ятірка.
 6. Троє друзів дитинства Сергій, Микола й Олег (інженер, лікар і вчитель) зустрілись у купе поїзда. З розмови з’ясувалося, що :

         а) Сергій і вчитель сиділи за однією партою ;

         б) інженер і Олег – любителі шахів ;

         в) Микола з лікарем після закінчення школи жодного разу не зустрічалися;

         г) Олег з учителем працюють у одному місті.

           Назвіть імена інженера, лікаря і вчителя.

 1. В одному класі уроки з математики, історії та української мови викладають вчителі: Архипенко, Мороз і Петренко. Всі троє: Мороз, учитель математики і Петренко йдуть зі школи додому разом. Вчитель історії старший за вчителя математики, а Мороз наймолодший серед них. Визначте, хто з них який предмет викладає?
 2. Іван, Мирон, Сашко й  Степан на шаховому турнірі  набрали  такі бали : „5", „5", „4", „З". Сашко набрав більше балів, ніж Іван, а Мирон набрав таку кількість балів , як і Степан. Хто з хлопчиків отримав найменшу кількість балів?
 3. У родині троє дітей: двоє хлопчиків та дівчинка. Їхні імена починаються з букви А, В, Г. Серед А та В є початкова буква імені хлопчика, серед букв В і Г є початкова буква імені другого хлопчика. З якої букви починається ім’я дівчинки?
 4. Петро, Геннадій, Дмитро та Володимир займаються у дитячий спортивній школі у різних секціях: гімнастичній, баскетбольній, волейбольній і легкої атлетики. Петро, Дмитро та волейболіст -  однокласники. Петро та Геннадій ходять на тренування пішки, а гімнаст їде автобусом. Легкоатлет не знайомий ні з баскетболістом, ні з волейболістом. Хто в якій секції тренується?
 5. П’ятеро чоловіків  - Леонід, Володимир, Микола, Олег та Петро  мешкають в одному місті. Їхні прізвища: Стеценко , Борисенко, Козін, Дроздов та Істомін. Борисенко знайомий тільки з двома, а з  Козіним  знайомий тільки один. Петро знайомий із усіма, крім одного. Леонід знає тільки одну людину з цих п’ятьох. Микола та Істомін знайомі з дитинства. Володимир та Микола приятелюють із Олегом. Дроздов та Володимир зовсім незнайомі. Олег, Микола та Борисенко часто  ходять разом на тренування. Назвіть імена і прізвища кожного з них.
 6. В одному дворі живуть четверо юнаків. Відомо, що Вадим і шофер старші  від Сергія; Микола і слюсар захоплюються плаванням; бібліотекар наймолодший серед юнаків. Вечорами  Антон і перукар грають у доміно проти Сергія та бібліотекаря. Визнач професію кожного з цих юнаків.
 7. Іринка,Тетянка, Оленка та Катруся грають на музичних інструментах. Дві дівчинки грають на скрипці, одна – на флейті, а одна – на гітарі. Тетянка й Оленка грають на різних музичних інструментах, Оленка й Катруся – також грають на різних музичних інструментах. Тетянка грає на флейті. На якому музичному інструменті грає Іринка?
 8. Андрій, Тарас, Віталій та Олег писали контрольну роботу з математики. Двоє хлопців отримали 9 балів, а двоє – 10 балів. Андрій і Тарас отримали різні бали, Тарас і Віталій – також різні. Олег отримав 10 балів. Скільки балів за контрольну роботу отримав Віталій?
 9. П’ятеро друзів (Антон, Богдан, Василь, Олег та Микола) навчаються в школі.  Троє з них навчаються в четвертому класі, а двоє – в третьому. Богдан і Василь навчаються в однакових класах, а Василь і Антон – в різних. Антон та Микола також навчаються в різних класах. В якому класі навчається Олег?
 10. Олександра, Валерія, Марія, Софія та Дарина вивчають іноземну мову. Троє з них вивчають англійську мову, а двоє – німецьку мову. Валерія та Марія вивчають однакову мову, а Марія та Олександра – різні. Олександра й Дарина також вивчають різні мови. Яку іноземну мову вивчає Софія?
 11.  В одному будинку живуть троє хлопчиків: Борис, Віктор та Данило. Один з них відвідує футбольну секцію, другий пише вірші, третій займається гімнастикою. Відомо, що друг Віктора був прикро вражений, бо вчора не зумів забити пенальті. Товариш поета попросив Данила бути присутнім на вирішальній футбольній грі сезону. Які секції відвідував кожен з них?
 12. Пані Хрюша ( це свиня) миє ноги не щодня -

Раз на тиждень, як і вуха.

Кожен день оця чистюха миє щось одне завжди!

Розклад чистоти склади!

Відомо: Хрюша миє

У понеділок – не ноги і не вуха, у вівторок – не рильце,

У середу – не хвіст, не рильце і не вуха,

У четвер – те, що не на голові, у п’ятницю – чи живіт, чи спинку,

У суботу – чи живіт, чи потилицю,

У неділю – може живіт, може потилицю, але живіт миє наступного дня після спинки.

 1. Три товариші – Мишко, Дмитрик і Володя – пішли до лісу по гриби і взяли своїх сестер: Галю, Олену й Олю. Хлопці швидко назбирали грибів і стали допомагати дівчаткам. Назви ім`я сестри кожного з хлопчиків, якщо відомо що жоден з них не допомагав своїй сестрі; Дмитрик поклав кілька грибів у кошик Галі, а Мишко – у кошики Галі та Олі.
 2. Три учениці – Валя, Галя та Катя – прийшли на свято у сукнях різного кольору: одна у білій, друга – блакитній, а третя – у червоній. Катя була не в червоній, Валя не в червоній і не в блакитній. У яку сукню була вдягнена кожна з дівчат?
 3. Іван, Мишко, Олег  та Миколка -  друзі. У кожного з них є домашній улюбленець . Відомо, що у двох хлопчиків живе папуга, один має собаку і один – кота. Мишко і Олег мають різних тварин. Олег і Микола теж мають  різних тварин. Мишко тримає собаку. Яка тварина живе у Івана?
 4. Даринка, Олесь та Іра малювали: хтось квіти, хтось озеро, хтось місто. Даринка не малювала місто, Олесь не малював ані озера, ані міста, а Іра не малювала квіти. Що малював кожен з них?
 5. Троє друзів: Антон, Артем і Дмитрик – пішли в парк зі своїми сестричками – Оленкою, Марійкою і Настусею. У парку всім захотілося морозива. Назви ім'я сестри кожного хлопчика, якщо жоден з них не купив морозива своїй сестрі. Антон пригостив Оленку та Настусю. А Марійка  їла морозиво з Дмитриком.
 6. Миколка, Петрик, Богдан і Юрко посіли перші 4 місця у змаганнях зі стрибків у довжину. Миколка не був ані першим, ані четвертим. Петрик посів друге місце. А Богдан не був останнім. Яке місце посів кожен хлопчик?
 7. Надя , Оля , Наташа , Таня вплели у коси по стрiчцi . Білу , блакитну , рожеву і зелену . Зелену стрічку вплела у косу одна з перших двох дівчаток , але не Оля . Наталя вплела не блакитну і не рожеву . Таня теж не блакитну . Якого кольору стрічку вплела кожна дівчина ?
 8. Дівчата прізвищами Береза, Верба і Тополя посадили три дерева: березу, вербу і тополю. Жодна з них не посадила дерева, від якого пішло її прізвище. Яке дерево посадила кожна дівчинка якщо відомо, що Береза посадила не тополю?
 9. Коля, Боря, Вова та Юра посіли перші чотири місця в змаганнях. На питання, які місця вони посіли, троє з них відповіли:
  1. Коля – ні перше, ні останнє;
  2. Боря – друге;
  3. Вова не був останнім.

         Яке місце посів кожен хлопчик?

 1. У чашці, склянці, кухлі й банці  містяться вода, чай, компот і сік. Відомо що сік і вода не в чашці. Чай знаходиться  між  кухлем і ємністю з компотом. У банці не чай і не сік. Склянка стоїть поруч із банкою і  ємністю  з  водою. Де міститься кожна рідина?
 2.  Оксана. Марина і Ірина купили по пирогу. Одна - з капустою, друга -з рисом, третя – з яблуками. Хто з якою начинкою купив пироги, якщо  в Оксани пиріг не з капустою і не з яблуками, а Маринка не любить з капустою.
 3. На вулиці, ставши в коло, спілкуються четверо дівчат: Ганна, Валя, Галя та Надія. Відомо, що: 

1) дівчина в зеленій сукні – не Ганна і не Валя – стоїть між дівчиною в блакитній сукні та Надією;

2) дівчина в білій сукні стоїть між дівчиною в рожевій сукні та Валентиною.

         Якого  кольору сукня в кожної   дівчинки?

 1. Троє друзів Олексій, Борис та Віктор  вчаться в одному класі. Один із них  їздить  додому  тролейбусом, один – трамваєм, один – автобусом. Якось після уроків Олексій проводив свого друга до зупинки автобуса. Коли повз них проїжджав тролейбус, третій друг вигукнув з вікна: «Борисе, ти забув в школі зошит з математики!» Хто яким видом транспорту їздить додому?
 2. У квартирах 1, 2, 3 жили троє кошенят: біле, чорне і руде. В квартирах 1 і 2 жило не чорне кошеня. Біле кошеня жило не в квартирі 1. В якій квартирі жило кожне кошеня?
 3. Вінні-Пух, Кролик і П`ятачок вирізали три прапорці різного кольору: синій, зелений, червоний. Кролик вирізав не червоний, а Вінні - Пух – не червоний і не синій. Якого кольору прапорець вирізав кожен?
 4. Галинка, Жанна і Наталка на змаганнях з художньої гімнастики посіли призові місця й одержали золоту, срібну й бронзову медалі. На запитання, яку медаль одержала кожна з них, дівчатка відповіли загадково:

1) Жанна одержала не золоту, а Галинка – не бронзову медаль;

2) Наталка одержала не срібну, а Жанна не бронзову.

        Яку медаль одержала кожна дівчинка?

 1. Зустрілись 3 приятелі: скульптор Біленко,скрипаль Чорненко і художник Руденко. « Чудово, що один із нас блондин, другий брюнет, а третій рудоволосий, але  ні в кого немає волосся того кольору, на який вказує прізвище», - зауважив брюнет. «Ти маєш рацію», - сказав Біленко. Якого кольору волосся в художника?
 2. Подруги Тетянка, Галинка і Людмила займаються в різних гуртках. Одна з дівчаток співає у шкільному хорі, друга навчається у танцювальному гуртку, третя вчиться грі на фортепіано. Відомо, що подруга Галинки сказала: «Вчора я вивчила новий танок». Подруга піаністки сказала: «Ти б, Людмило, могла добре акомпонувати нашому хору».  Яке ім’я дівчинки, що співає у хорі; дівчинки, що займається танцями та їхньої подруги, яка грає на фортепіано.
 3. Розмовляють троє друзів: Білокуров,  Рижов і Чернов. Брюнет сказав Білокурову: „Цікаво, що один з нас блондин, другий – брюнет, третій – рудий, але ні в кого колір волосся не співпадає із прізвищем .”   Який колір волосся в кожного з друзів?
 4. Михайло, Володимир, Микола та Остап – талановиті діти. Один з них –

          музикант, другий – шахіст, третій – художник, а четвертий – поет. Ось що про них відомо:

1) Михайло і художник були в театрі саме тоді, коли музикант виступав там з концертом;

2) Володимир і поет грали сьогодні у футбол із художником;

3) поет хоче написати вірш про свого друга Остапа і вже написав про свого друга Михайла.

          Чим захоплюється кожен із дітей?

 1. Три дівчинки мають волосся різного кольору: біляве, русяве, чорняве. У Тетянки волосся не русяве, у Наталки волосся не русяве і не чорняве. Якого кольору волосся у Тетянки, Наталки , Маринки?
 2. На одному з будівництв працювали муляр, тесляр, електрик, їхні прізвища: Скляренко, Петренко та Григоренко. У муляра не було ні братів, ні сестер і він менший за всіх на зріст. Петренко одружений із сестрою Борисенка і вищій на зріст від тесляра. Назвіть прізвища муляра, тесляра та електрика.
 3. На одній вулиці стоять п’ять будинків, які розфарбовані різними кольорами: жовтим, блакитним, червоним, білим і зеленим. В них живуть: поет, письменник, лікар, вчитель і журналіст. Хто в якому будинку мешкає, якщо відомо, що лікар живе у домі поряд з зеленим будинком. Письменник і поет сусіди. Будинок вчителя крайній зліва і жовтого кольору. Журналіст – сусід лікаря.
 4. В автобусі їдуть троє: Ключук, Сірко, Буган. Один з них тернопілець , другий – львів’янин, третій – херсонець. Львів’янин старший від Сірка, Ключук їде далі, ніж херсонець, причому херсонець – найстарший. В яких містах живуть  Ключук, Сірко, Буган?
 5. Настя, Таня та Іра тримали в руках різні квіти: тюльпани, ромашки та конвалії. Хто тримав які квіти, якщо Таня тримала не ромашки і не конвалії, а Іра – не ромашки.
 6.  У Оленки, Люби і Ніни є улюблені тварини. У однієї  -  кішка,  у другої собака, а у третьої – папуга. У кого є яка тваринка, якщо у Оленки не кішка і не папуга, а у Люби не кішка?
 7.  На поверсі 3 квартири. У них живуть будівельник, програміст і  математик. Федір іноді їздить до програміста на дачу. Математик часто заходить до Івана в гості, а Олексій брав у Федора книги з математики й у нього немає дачі. Хто ким працює?
 8.  Однокласники: Ігор, Андрій та Сергій під час осінніх канікул побували у музеї води, природничому музеї та музеї Великої Вітчизняної війни. Останнього дня канікул Ігор запросив свого друга до музею Великої Вітчизняної війни. Коли хлопці підходили до музею, повз них пробіг їхній друг, який побував у музеї води, і сказав: “Андрію, не забудь, що завтра тобі треба повернути книгу у шкільну бібліотеку”. У якому музеї побував кожен хлопчик?
 9.  У Київському зоопарку, окрім інших тварин, були такі, які в минулому виступали в цирку, виконуючи різні номери. Їх привезли до зоопарку із різних міст – Тбілісі, Сум, Миколаєва та Новгорода. Відомо, що лев та той звір, який катався на велосипеді, прибули до зоопарку не з Тбілісі. Тварини, які прибули до зоопарку з Миколаєва та Сум, значно молодші від слона. Ведмідь та той, хто грав з м’ячем, прибули не з Новгорода. Тюлень та звір, якого привезли з Миколаєва, ніколи не танцював у цирку. Вольєри звірів, який танцював, і в якого був номер з м’ячем, знаходяться поряд з вольєрами лева та тварини, яку привезли з Миколаєва. Звір, у якого був номер з обручем, ніколи не працював у цирку міста Сум. Визнач місто з якого привезли кожного звіра та номери, які вони виконували у цирку?
 10.  Олеся, Наталка, Сашко і Тарас одягли на новорічний бал маскарадні костюми зайчика, клоуна, білочки, вовка. Костюм зайчика одягла дівчинка, але не Наталка. Сашко був у костюмі не клоуна і не білочки. Тарас – теж не білочка. Хто з дітей який костюм одягнув?
 11.  Бабуся Орися привезла своїм онукам із міста подарунки: ведмедика, ляльку, олівці, іграшковий автомобіль. Хто який подарунок отримав, коли відомо, що Толик не хотів ведмедика, Славко заздрив братику, який отримав автомобіль, Маринка не любить гратись ляльками, а Людмила ще маленька і не вміє малювати?
 12.  На Новорічний ранок діти одягли костюми Вовка, Кота, Мушкетера та Зайця. Хто який костюм обрав, якщо Олегу не дісталися костюми ні Зайця, ні Кота, Максимко був Зайцем, Сашко не захотів одягати костюм Вовка, а Богдан не захотів одягати костюм тварини?
 13.  У бабусі три онуки: Оля,  Марина, Катруся. Їх дні народження відзначають влітку, взимку і навесні.(Всі  народилися одного року). Оля старша  за Катрусю, а Маринка не старша за Олю. Хто з дівчаток  найстарша? Наймолодша? Коли у  кожної з них день  народження?
 14.  Три господині Валентина, Галина і Катерина пішли на ринок купувати фрукти. Усі купили різні фрукти. Одна з них – груші, друга – яблука, а третя – сливи. Катерина купила не сливи, Валентина – не сливи і не яблука. Які фрукти купила кожна із господинь?
 15.   Вовчук, Петренко, Лавров та Семенюк - талановиті юнаки. Один з них - танцюрист, другий - художник, третій - співак, четвертий - письменник. Ось що про них відомо:
  1. Вовчук та художник були в театрі саме тоді, коли співак там виступав;
  2. Петренко і письменник учора відвідали художника;
  3. письменник написав повість про свого друга Семенюка і показав її Вовчуку.

    Назвіть прізвища танцюриста, художника, співака і письменника.

 1.  В шкільному ансамблі Михайло грає на саксофоні. Піаніст вчиться у сьомому класі. Гітариста звати не Віктором, а учня восьмого класу - не Леонідом. Михайло вчиться не в дев'ятому класі. Андрій не піаніст і не учень десятого класу. Віктор - не учень сьомого класу, а гітарист - не учень дев'ятого класу. Леонід грає не на контрабасі. На якому інструменті грає кожен із хлопців у шкільному ансамблі і в якому класі вчиться?
 2.  Ганнуся, Софійка й Оленка вдягли білу, рожеву й блакитну сукні. Їх черевички також були білі, рожеві й блакитні. Лише у Ганнусі колір сукні та колір черевичок збігалися. У Софійки ані черевички, ані сукня не були білими. Оленка була у рожевих черевичках. Визнач колір сукні і колір че­ревичок кожної з дівчаток.
 3.  Клоуни Жан, Жульєн і Жерар вийшли на циркову арену в червоній, блакитній й зелених сорочках. Їх туфлі були таких самих кольорів. Туфлі й сорочка Жульєна були одного кольору. На Жерарі не було нічого червоного. Туфлі Жана були зелені, а сорочка – ні . Яких кольорів були туфлі й сорочки в Жерара й Жульєна?
 4.  На шкільному вечорі танцювало три пари. Юнаки, як і дівчата, були одягнені в костюми різних кольорів: червоного, зеленого і синього. Опинившись поруч із дівчиною в зеленому, юнак у червоному звернувся до неї: «Дивно виходить: у кожного з нас колір костюма не співпадає з кольором костюма партнера». У костюмі якого кольору був юнак, що танцював у парі з дівчиною в червоному?
 5. У Петрика є три коробки різних кольорів : білого , червоного та зеленого. В одній міститься плитка шоколаду, у другій – яблуко, а третя – порожня. Петрик захотів шоколаду. У якій коробці шоколад, якщо відомо, що шоколад у білій або в червоній коробках , а яблука немає у білій і у зеленій коробках ?

 

Задачі на зважування

 1. На одній шальці терезів лежить цеглина,  на другій – половина такої самої                      цеглини та ще дві гирі: 1 кг і 500 г. Терези зрівноважені. Знайди масу цеглини.
 2. Було 10 мішків з однаковими монетами. Злодій замінив один мішок мішком із фальшивими монетами. Відомо, що справжня монета важить 10 г, а фальшива 11 г. Як з допомогою одного зважування на вагах з гирями встановити, в якому саме мішку монети фальшиві ?

Комбінаторика

 1. Друзі при зустрічі обмінялись рукостисканнями. Рукостискань було 15. Скільки було     друзів ?
 2. На полиці стоїть банка джему, пачка солі і пляшка олії. Скількома способами можуть бути розміщені ці предмети?
 3. Є три хлопчики - Богдан, Олег і Денис, та одна дівчинка – Марічка. Скількома способами можна їх вишикувати в один ряд так, щоб Марічка не була крайньою?
 4. Протягом деякого часу червоне світло світлофора вмикається 5 разів. По скільки разів між першим і останнім вмиканнями червоного світла засвічувалось зелене і жовте ?

Задачі на встановлення родинних зв’язки

 1. Віра – тітка Михайла. Михайло – батько Оксани. Оксана – онука Володимира. Ким Володимир доводиться Вірі?
 2. У  Петрика і Олега є брати і сестри. У Олега сестер було стільки, скільки в Петрика братів. У Петрика сестер на одну більше, ніж у Олега,  який мав сестер на одну більше, ніж братів. У кого з хлопчиків братів і сестер більше?
 3.  У Маринки троє братів і дві сестри. Скільки братів і сестер має її братик Лесик?
 4.  У сім’ї кілька дітей. Одна дитина говорить, що в неї є брат і сестра. Друга – що в неї немає жодної сестри. Скільки в сім’ї дітей? Скільки дівчаток? Скільки хлопчиків?
 5.  Водій автомашини має двох сестер, але вони не мають брата. Як це може бути?
 6.  У  Марійки два брати і дві сестри. Скільки братів і сестер має її братик Ілля?
 7.   Двоє батьків, двоє синів та дідусь з онуком піймали по 6 окунів, а всього 18. Як це могло статися?
 8.  У хлопчика стільки сестер, скільки й братів, а у його сестри удвічі менше сестер, ніж братів. Скільки всіх братів і всіх сестер?
 9.  Біля входу до кінотеатру стоять дві людини. Одна людина – батько сина іншої людини. Як таке може бути?
 10.  До дідуся Василя прийшли в гості: два діди, дві бабки, троє татів, три матері, три сини, три дочки, одна теща, одна свекруха, один свекор, один тесть, один зять, одна  невістка, два брати й дві сестри. Так скільки ж усього було гостей?
 11.   Даніель, Клод і Лу – друзі. Даніель – брат Клода. Клод – брат Лу. Лу – не брат Даніеля. Як таке може бути?
 12.  Дідуся звати Іван Петрович, а його онука – Олег Миколайович. Як звати дідусевого сина?
 13.  В одній родині було два брати. У кожного з них було по дві сестри й по одному батькові. У кожної сестри було по одній матері. Скільки осіб в родині?
 14. У класі 32 учні. У 14 із них є брат, у 20 є сестра, при чому Олеся, Петрик, Василько і Надійка - єдині діти в родині: не мають ні брата, ні сестри. У скількох дітей є брат і сестра?

Переплутані написи і хибні твердження

 1. У Тетянки брат – пустун! Приніс їй 4 сірникові коробки й каже: «У трьох коробках сидять павуки, а в одній – гарна каблучка! На кожній коробці є написи, але правдивий лише один». Дуже Тетянка боїться павуків, але й каблучку хоче одержати. Що їй робити? Яку коробку відкрити?

Написи:

               
 

1-ша коробка

Каблучка або в 2-й, або в 3-й коробці.

 
 

2-га  коробка Каблучка або в 1-й, або в 4-й коробці.

 
 

3-тя коробка

Тут каблучка

 
 

4-та  коробка

Тут павуки

 

 

 1.  Бім, Бом, Бум – веселі гноми.

                    Два з них – брехуни відомі!

                    Хтось із трьох ключі сховав.

                    Це не я! – так Бім сказав.

                    Це не я! – сказав і Бом.

Бум же каже: - Ні, це Бом!

Хто ж ключі сховав, скажіть

І на брехунів вкажіть.

 1. Один солдат вірно служив цареві багато років, а коли настав час залишити службу, цар сказав: « За вірну службу дам тобі торбу золота. Піди сам візьми її у підвалі, та не розв’язуй, бо там торб аж чотири і золото не в кожній. На торбах є написи, тож прочитай їх. Щоправда, всі вони хибні! Вибирай, яку схочеш!»

             Цар скупий був і сподівався, що солдат не зуміє знайти торбу із золотом. Але солдат знайшов! Спробуй і ти.

               
     
     
       
 

 

 1. Андрійко, Сашко і Петрик грали у футбол. Хтось із хлопців розбив вікно. Коли їх запитали, хто ж це зробив, вони відповіли:

              Андрійко: «Вікно розбив Сашко».

              Сашко: «Вікно розбив Андрійко».

              Петрик: «Це не я розбив вікно».

              Хто ж розбив вікно, коли відомо, що усі три хлопчики говорять неправду?

 1. Трьох подружок запитали , як їх звати. Перша сказала : «Мене звати Марина».  Друга сказала : «А мене – Катя»,  а третя додала : « Мене звуть Марина або Олена».  Як звуть кожну дівчинку , якщо вони сказали неправду?
 2. Четверо хлопчиків – Дмитрик, Сашко, Ігор і Петрик – змагались з бігу. Після закінчення змагань кожного запитали, яке місце він посів. Дмитрик відповів: «Я був не першим і не останнім». Сашко сказав: «Я був не останнім». Ігор: «Я був першим». Три з цих відповідей правильні, а  одна – ні. Хто був першим? Хто був останнім?

Задачі на порівняння

 1. У букеті було більше ніж 8 троянд. Оля взяла тільки білі, а Надія білі та червоні.  Білих  у Олі  було на 1 більше, ніж  у Надії. У Надії було червоних троянд на 1 менше, ніж білих. У кого квітів було більше?
 2. У скільки разів швидше рухається кінець хвилинної стрілки, ніж кінець годинної стрілки?
 3. В Андрійка було на 17 марок менше, ніж у Юрка. Юрко дав Андрійкові 9 марок. У кого з хлопчиків марок стало більше і на скільки?
 4. На одній  шальці терезів 5 однакових яблук і 3 однакові  груші, на другій – 4 такі яблука і 4 груші . Терези знаходяться в рівновазі. Що легше яблуко чи груша?
 5. Євген та Михайлик важать разом стільки ж, як Сашко і Оля. Михайлик важить 34 кг, а Сашко - 40 кг. Хто важчий - Оля чи Євген?
 6. Диня важить стільки, скільки 6 апельсинів. Кавун важить вдвічі більше, ніж половина дині. Скільки важить кавун, порівняно з масою апельсинів?
 7. Мандарин дорожчий від яблука у 3 рази. Що дорожче -15 яблук чи 6 мандаринів?
 8. 6 карасів важчі за 10 лящів, але легші за 5 окунів. 10 лящів важчі за 8 окунів. Що важче – 2 карасі чи 3 лящі?
 9. Після того, як Сергію повідомили, що 7 олівців коштують дорожче, ніж 8 зошитів, його запитали: «Що коштує дорожче, 8 олівців чи 9 зошитів?» Що мав відповісти Сергій? Обери правильну відповідь.

а)  8 олівців коштують стільки ж , скільки 9 зошитів;

б)  8 олівців коштують  дорожче, ніж  9 зошитів;  

в)  8  олівців коштують дешевше, ніж 9 зошитів.

 1. Марія і Надя  пошили для іграшок одяг. Вони шили шорти і кепки. Надя пошила шортів на 3 більше, ніж кепок. Марія пошила шортів на 2 менше, ніж Надя. Кепок ці дівчата пошили порівну. Хто з них пошив більше речей і на скільки?

Різні задачі

 1. У кошику лежать 12 пар рукавичок одного кольору, розміру та якості. Скільки рукавичок треба витягти з кошика, не заглядаючи до нього, щоб серед них виявилась хоча б одна пара рукавичок?
 2. 5 олівців та 2 ручки коштують 80 копійок. Один олівець і одна ручка коштують 25 копійок. Скільки коштує олівець та ручка окремо?
 3.  За 2 м ситцю і 3 м сукна заплатили 35 грн. Скільки коштує 1 м ситцю і 1 м сукна, якщо ситець вдвічі дорожчий від сукна?
 4. Лисиця помітила зайця , коли той був на відстані 600м від неї. Зайцю до місця , де він міг би сховатися від лисиці , бігти 2км 160м. Чи піймає лисиця зайця , якщо бігтиме зі швидкістю 870 м/ хв? Швидкість зайця 720 м/хв.
 5. Посадили 444 квасолини. З кожної сотні не проросло чотири насінини. У скільки разів більше насінин квасолі зійшло, ніж не зійшло?
 6.  25 стільців і 10 столів коштують 1100грн. Скільки коштує кожен стілець і кожен стіл окремо, якщо стілець і стіл разом коштують 80 грн.
 7. За 2м ситцю і 3м сукна заплатили, 35 грн. Скільки коштує 1м ситцю і 1м сукна, якщо ситець вдвічі дорожчий від сукна?
 8. Щоб  вкоротити віку 40-річному Змію Гориничу, Чахлик Невмирущий надумав Змія Горинича привчити до паління цигарок. Чахлик Невмирущий підрахував, якщо Змій Горинич кожного дня буде викурювати по 17 цигарок протягом року, то він помре через 5 років, якщо Змій Горинич кожного дня буде викурювати по 16 цигарок протягом року, то він помре через 10 років. До скількох років доживе Змій Горинич, якщо він не буде палити?
 9. Корм для рибок можна замовити на складі або в супермаркеті. На складі один пакунок корму коштує 15 грн., а в супермаркеті – 20 грн. Доставка корму із супермаркету обійдеться в 80 грн., а зі складу – в 130 грн. Яка найменша кількість пакунків корму має бути в замовленні, щоб вигідніше було купувати корм на складі?
 10. Дві особи А і В були прийняті на роботу за таких умов. Місячна зарплата А становить 1000 грн. із підвищенням на 200 грн. кожного наступного місяця,  а В починає з того самого місячного окладу 1000 грн., але з підвищенням по 50 грн. кожного півмісяця. Хто з них має вигідніші умови?
 11.  На скільки зменшуване в різниці а - 7897, яка дорівнює 256, більше від від’ємника в різниці 618 - b, що дорівнює 327?
 12.  Квадрат , периметр якого 20 см , розрізали на два однакові прямокутники. На скільки сантиметрів периметр квадрата менший від суми периметрів утворених прямокутників ?

Судження

 1. Діти сиділи у дворі й розмовляли. Кожний з них по черзі сказав:

    - Завтра п`ятниця.

   - Післязавтра буде субота.

   - Позавчора був понеділок.

   - Сьогодні четвер.

   - Учора була середа.

Тільки один помилився. Яке твердження хибне?

 1. Олексій, Борис і Тимур знайшли у землі старовинну посудину. Розглядаючи дивовижну знахідку, кожен зробив два припущення: “Ця посудина грецька і виготовлена у п`ятому столітті”, - сказав Олексій. “Ця посудина фінікійська і виготовлена у третьому столітті”, - заперечив Борис. А Тимур констатував: “Ця посудина не грецька і виготовлена в четвертому столітті”. Вчитель історії сказав дітям, що кожен з них правий лише в одному з двох припущень. Де і в якому столітті було виготовлено посудину?
 2. На Кольоровій вулиці в ряд  стоять п’ять будинків: синій, червоний, жовтий, рожевий і зелений. Будинки пронумеровані від 1 до 5.
 • Синій і жовтий будинки пронумеровані парними номерами.
 • Червоний будинок знаходиться  по сусідству тільки з синім будинком.
 • Синій будинок межує з зеленим та червоним.
 • Яким є колір будинку під номером 3 ?
 1. Іван, Мирон, Сашко та Аким отримали оцінки 12, 12, 10 та 8. Сашко отримав оцінку вищу, ніж Іван, а Мирон отримав оцінку таку, як і Аким. Хто з хлопчиків отримав оцінку 8?
 2. У класі 25 учнів. Три учні вчаться на «відмінно», семеро вчаться на «добре» і «відмінно». Десять учнів займаються спортом, вісім учнів займаються музикою. Які з тверджень правильні?
 • 15 учнів класу не мають оцінки «відмінно».
 • 15 учнів класу мають оцінку «задовільно».
 • 18 учнів класу займаються музикою або спортом.
 • Не менше 10 учнів класу займаються музикою або спортом.
 1. Один володар, бажаючи випробувати двох мудрецiв сказав їм: “Перед вами 3 ковпаки. Один — чорний i два бiлих. Вам одягнуть по ковпаку. Менi цiкаво знати, хто догадається першим, якого кольору у нього ковпак”. Пiсля цього вiдвели мудрецiв в темну кiмнату i там  одягнули їм на голови по бiлому ковпаку. Потiм привели їх назад. Довго вони дивились один на одного. Нарештi один з них вигукнув: “На менi бiлий ковпак!” Як розмiрковував цей мудрець?
 2. У Івана, Костянтина, Олега, Сашка та Миколи було 4 яблука і одна груша. Що було в кожного хлопчика, якщо у Костянтина і Олега були різні фрукти, а в Миколи і Костянтина – однакові ?
 3. Три дівчинки Іринка, Оксанка та Тетянка зібрали разом 7 горішків. Вони зібрали різну кількість горішків , і кожна з них знайшла принаймні один горіх. Іринка зібрала найменше горіхів , а Оксанка – найбільше. Скільки горішків зібрала Тетянка ?
 4. Сергійко підкидав гральний кубик чотири рази і кожного разу записував отримане число. Додавши всі ці числа , він отримав 21 очко . Яку найбільшу кількість разів могло випадати число 3?
 5.  «У моїй шафі є приблизно 100 книг», - сказав Сергійко і запропонував трьом друзям відгадати точну кількість книг. Аня припустила , що у шафі 100 книг , Володя – 98 , а Тарас – 105 книг. Сергій сказав , що вказані друзями числа відрізняються від наявної кількості книг на 12 , 7 і 5 , не уточнюючи , в якому порядку вказані дані різниці. Скільки книг у Сергійка ?
 6. Вчитель перевірив роботи трьох учнів - Олексієва, Василенка і Сергієнка, але не приніс у клас. Учням він сказав: "Один із вас отримав "3", другий - "4", а третій - "5". У Сергієнка не "5", у Василенка не "4", а у Олексієва, здається, "4". Коли принесли зошити, то виявилось, що вчитель тільки одному учневі сказав правильну оцінку, двом іншим - неправильну. Які оцінки отримали учні?

Задачі на виключення

 1. На лаві сидять три хлопчики. Той, що посередині, - з м`ячем. Посередині – не Юрко, скраю – не Сашко, з м`ячем – не Ігор. Де ж сидить Ігор?
 2. Яна, Юрко, Дмитро, Петро, Олесь читали. Троє з них читали «Кресало», а двоє «Три товстуни». Юрко та Дмитро читали однакову книжку, а Дмитро та Яна різні. Яна та Олесь також читали різні книжки. Що читав Петро?
 3. Оля, Еля, Іра, Аня і Катя мешкають в одному будинку: троє на першому і двоє на другому поверхах. Оля мешкає не на тому поверсі, що Катя і Еля. Аня не на тому поверсі, що Іра і Катя. Хто з дівчат мешкає на першому поверсі?
 4. У Олесі було три ляльки: Ганнуся, Марійка та Оля. Кожна з них жила в одному з трьох будиночків. Перша хатка була з високим дахом і маленьким вікном. Друга хатка була з високим дахом і великим вікном, третя – з низьким дахом і великим вікном. Ганнуся і Марійка жили в хатках з великим  вікном, Марійка і Оля – хатках з високим дахом. Потрібно відгадати, в якій хатці живе кожна лялька.
 5. З трьох учнiв (Антон, Богдан i Василь) два учнi — відмінники. Визнач, хто вiдмінник, якщо у парi Антон i Богдан — один відмінник, один — ні, а у парi Богдан i Василь теж один відмінник, один — ні.
 6. Іра, Наташа, Оля й Оксана вишивали різні картинки. Двоє дівчаток вишивали квітку, двоє – будиночки. Що вишивала Наталка, якщо Іра з Наталкою і Наталка з Олею вишивали різні картинки, а Оксана вишивала будиночок?
 7. Хлопчики читали різні книги: один – казки, інший – вірші, двоє інших – оповідання. Що читав Вітя, якщо Олексій з Вітею і Олексій з Ванею читали різні книги, Дмитрик читав вірші,  Ваня із Дмитриком теж читали різні книги?
 8. Двоє дівчаток грали на піаніно, ще одна дівчинка – на скрипці й одна – на гітарі. На чому грала Саша, якщо Юля грала на гітарі, Саша з Анею й Марина із  Сашею грали на різних інструментах, а Аня з Юлею й Марина з Юлею теж грали на різних інструментах?
 9. Двоє дівчаток пливли швидко, а двоє повільно. Як пливла Таня, якщо Іра з Катрусею й Іра з Танею пливли з різною швидкістю, Світлана пливла повільно, а Катруся зі Світланою теж пливли  з різною швидкістю?
 10. Андрій, Максим, Євген, Данило – завзяті колекціонери. Два хлопчики збирають марки, а два - листівки. Максим та Данило колекціонують різне, Андрій та Данило - також різне. Данило колекціонує листівки. Що збирає Євген?
 11. Четверо друзів, Сашко, Назар, Василь та Кирило, взяли в бібліотеці книги.  Двоє з них взяли книгу «Гаррі Поттер і філософський камінь», а двоє -«Подорожі Лемюеля Гуллівера ». Назар та Василь читали різні книги , Сашко та Назар - також різні. Кирило читав - «Подорожі Лемюеля Гуллівера». Що читав Василь ?
 12. На Новий рік батьки вирішили подарувати синам  - Антону, Богдану, Владиславу та Петрику - подарунки. Троє хлопчиків отримали книжки, четвертий - набір фломастерів.  Антон та Богдан отримали різні подарунки. Антон та Петрик також різні. Який подарунок отримав Антон?
 13. Всеволод, Валерій, Віктор і Гліб майстрували шафи: дві – книжкові, дві – для одягу. Всеволод і Гліб, Гліб і Віктор робили різні шафи. Валерій робив шафу для одягу. Визначте, хто робив книжкові шафи.
 14. Друзі – Андрій, Олег, Пилип, Тарас та Назар – пішли на риболовлю. Троє з них зловили по щуці, а двоє – по карасю. Олег та Пилип зловили різних риб, Пилип і Тарас – різних, Тарас і Андрій – також різних. Різних риб зловили Андрій та Назар.  Яку рибину зловив Тарас ?
 15. Оля, Настя, Іра, Віра і Уляна співали пісні. Троє – колядки, а двоє – щедрівки. Іра і Віра співали різні пісні, Віра і Настя – теж різні, Настя і Оля – теж різні. Різні пісні співали Оля і Уляна. Яку пісню співала Іра?
 16. Троє хлопчиків: Денис, Сашко і Петрик гралися на шкільному стадіоні. Двоє хлопчиків грали у футбол, а третій стрибав на скакалці. Денис і Сашко грали у різне, Сашко  і Петрик теж у різне. У що грався Денис?
 17. Олег, Соломія, Дмитрик та Оленка їли морозиво. Двоє з них – полуничне, а двоє – ванільне. Соломія та Дмитрик їли різне морозиво, Олег і Соломія – також різне. Оленка їла  ванільне морозиво. Яке морозиво їв Дмитрик?
 18. До годівниці прилетіли синиця, снігур, горобець, голуб. Двоє з них їли соняшникове насіння, один птах – гарбузове насіння , а один – зерна пшениці. Снігур та горобець їли різне насіння. Горобець та голуб також різне. Снігур їв гарбузове насіння. Що їла синиця?
 19. П'ятеро друзів Галинка, Андрійко, Романко, Іванко, Іринка ходили в дитячий  садочок. Троє з них в садочок «Веселка», а двоє – в «Барвінок» .  Андрійко та Роман ходили в різні садочки, Романко та Іванко – в різні, Іванко і Галинка – також в різні. В різні садочки ходили Галинка та Іринка. В який дитячий садок ходив Іванко?
 20. Двоє з чотирьох друзів живуть на вулиці Шевченка, один -  на вулиці Гоголя, один – на вулиці Пушкіна. Відомо, що Юрко та Андрійко живуть на різних вулицях. На різних вулицях живуть також Юрко і Сашко, , Михайлик і Сашко, Михайлик і Юрко, Андрійко і Сашко. Крім того відомо, що Юрко не живе на вулиці Гоголя. Хто на якій вулиці живе?       
 21. Слоненя, Мавпа та Удав гуляли в парку й вирішили покататися на каруселі, де крутилися катер і ракета. Кожний із звіряток вирішив покататися на тому і іншому. Катер і ракета вміщають тільки по одному пасажиру. У перший захід Слоненя каталося на катері, а Мавпа на ракеті. Під час другого заходу каталися Слоненя і Удав. Хто й на чому катався під час третього заходу?
 22. Однокласниці Віка, Катруся, Віра та Світлана вирішили займатися колекціонуванням. Діти надумали збирати листівки, марки, календарики та обгортки від цукерок, а тому розподілили між собою предмети, які кожна з них колекціонуватиме, щоб у майбутньому обмінюватися колекціями. Віка, якій запропонували збирати обгортки від цукерок дуже засмутилась. Віра і дівчинка, котра збирала листівки, вже мали декілька речей з майбутніх колекцій. А Віка і та, яка вже почала збирати календарики, знайшли інший вихід із ситуації і звернулись за порадою до Катрусі. Діти, які вже колекціонували обгортки від цукерок та марки, і Катруся пояснили Світлані свій вибір. Визнач, що саме почала колекціонувати кожна дівчинка?

Задачі на рух

 1.  Половину вiдстанi вiд села до мiста велосипедист проїхав зi швидкiстю 20 км/годину, а другу половину вiдстанi — зi швидкiстю 10 км/годину. На зворотньому шляху iз мiста вiн їхав так, що половину часу, за який повернувся iз мiста в село, вiн проїхав зi швидкiстю 20 км/годину, а другу половину часу рухався зi швидкiстю 10 км/годину. Коли велосипедист проїхав весь шлях швидше: iз села до мiста чи навпаки?
 2. Вовк хоче наздогнати зайця. Кожний крок зайця у 2 рази коротший за вовчий, але робить він кроки у три рази частіше, ніж вовк. Чи наздожене вовк зайця?
 3. Заєць і їжак домовились позмагатися з бігу. Вирішили почати о 6 годині ранку. Їжак прийшов вчасно і побіг. Вже о 9 годині він прибув до фінішу. А заєць проспав і вибіг лише о 8 год 50 хв. Хто з них прибіг раніше і на скільки, якщо відомо, що швидкість зайця була у 20 разів більша, ніж швидкість їжака?
 4. Від дуба до сосни 62 м. Їжак рухався від дуба до сосни, а назустріч йому біг заєць. Хто з них був далі від дуба і на скільки метрів, коли їжак пройшов 18 м, а заєць 43 м?
 5. Сашко їде на велосипеді від будинку до озера з деякою швидкістю. Якщо він збільшить швидкість на 4 м/с, то добереться до озера в три рази швидше. У скільки разів швидше добереться Сашко до озера, якщо збільшить швидкість на 8 м/с?
 6. Автомобіліст і велосипедист одночасно вирушили з пункту А в пункт В. Велосипедист їхав зі швидкістю у 5 разів меншою, ніж швидкість автомобіліста. На півдорозі з автомобілем трапилася аварія, і решту шляху автомобіліст пройшов пішки  зі швидкістю у два рази меншою, ніж швидкість велосипедиста. Хто з них раніше прибув до пункту В?

Задачі на частини і суміші

 1. Для приготування фруктового напою потрібно змішати 4 літри яблучного соку, 2 літри виноградного соку та 1 літр цукрового сиропу. Скільки літрів яблучного соку потрібно для приготування 350 літрів такого напою?
 2. Скільки коштуватиме один кілограм суміші цукерок «Білочка», «Лісовий горішок» і «Ведмедик», якщо ціна «Білочки» - 15 грн. за кілограм, «Лісового горішка» - 18 грн. за кілограм, а «Ведмедика» - 17 грн. за кілограм і в суміші «Білочки» вдвічі менше, ніж «Лісового горішка» і втричі більше, ніж «Ведмедика»?
 3. Семеро осіб – діти, жінки та чоловіки – несли чотири хлібини. Діти – по четвертині, жінки – по половині, чоловіки – по хлібині. Скільки серед них було жінок ?
 4. Одній пані у кав’ярні подали одну чашку кави і невеликий глечик молока. Після того, як пані випила половину чашки кави, вона доповнила чашку молоком. Випивши третину отриманого напою, вона знову долила молока,щоб чашка була повною. І, нарешті, випивши шосту частину кави з молоком, востаннє долила молока, повністю наповнивши чашку, і випила все до останньої краплини. Чого більше випила пані – кави чи молока?
 5. У трьох однакових каструлях вміщується стільки ж води, скільки в чотирьох однакових банках. Скільки води вміщується в одну каструлю, якщо одна банка вміщує на 1 літр води менше, ніж одна каструля ?
 6. По краях круглого торту зверху поставили кремом п'ять цяток на однаковій відстані одна від одної. Через усі пари цяток зробили розрізи. Скільки всього шматочків торта отримали?
 7. У шафі шкільної бібліотеки на двох полицях знаходилося 254 книги. Коли з однієї полиці шафи на іншу переклали 25 книг, то на обох полицях книг стало порівну. Скільки книг було спочатку на першій та другій полицях шафи окремо ?
 8. Після того, як пішохід пройшов половину шляху і ще 5 км, йому залишилося пройти чверть усього шляху. Знайди весь шлях.
 9. У коробку можна покласти 80 великих блоків білого кольору або 96 маленьких блоків синього кольору. Якщо в коробку покласти 60 білих блоків, то скільки ще синіх блоків поміститься в коробці?
 10. Два льотчики вилетіли одночасно з обласного міста в районні центри. Хто з них долетить до місця свого призначення швидше, якщо першому треба пролетіти вдвічі більшу відстань, але він летить у 2 рази швидше, ніж другий?
 11. Зозуля удвічі старша за синичку, але вчетверо молодша від ворони. У скільки разів синичка молодша від ворони?
 12. Знайко та Незнайко ходили разом по гриби. Знайко знайшов 14, а Незнайко – 20. У Знайка були білі гриби й лисички, а в Незнайка – опеньки та мухомори. Опеньок було стільки ж , скільки білих, а мухоморів – удвічі більше, ніж лисичок. Скільки неїстівних грибів довелося викинути?
 13. 12 пиріжків коштують стільки ж, скільки 1 кекс і 6 тістечок, які за ціною удвічі дешевші від кексу. Малюк і  Карлсон купили всі ці смачні кондитерські вироби. Малюк купив собі 3 пиріжки і 2 тістечка, за що заплатив 3 гривні. Скільки за­платив Карлсон за решту — 1 кекс, 4 тістечка і 9 пиріжків? Яка ціна кожної з цих випічок?
 14. Взуттєва фабрика повинна за день пошити 480 пар туфель. До обіду вона пошила в 2 рази менше туфель, ніж після обіду. На скільки більше пар туфель пошила фабрика після обіду, ніж до обіду?
 15. У трьох бідонах 140 л води. У першому у два рази більше, ніж у третьому, а у другому  на 15 л більше, ніж у першому. Скільки води у кожному бідоні?
 16.  Скільки дідусеві років, стільки місяців онучці. Дідусеві з онукою разом  91 рік. Скільки років дідусеві і скільки онучці?
 17.  Червона  Шапочка  несла  бабусі  14 пиріжків:  з  м’ясом,  грибами  і  капустою.  Пиріжків  з  капустою  найбільше  і  їх  у  2 рази  більше,ніж  пиріжків  з  м’ясом .  А  пиріжків  з  м’ясом  менше, ніж  пиріжків  з  грибами.  Скільки  пиріжків  з  грибами?
 18. Їжачок хвалився друзям: «Якби я наколов на свої голочки вдвічі більше яблук, ніж я зробив насправді, то в мене було б на 24 яблука більше, ніж я маю тепер». Скільки яблук наколов їжачок?
 19. Заєць збирав яблука і по дорозі додому зустрів ведмедя. «Скільки у тебе яблук?» - запитав ведмідь зайця. «Якби до моїх яблук додати ще половину того, що є, та ще десяток, то було б цілих 100!» - відповів заєць. Скільки яблук зібрав заєць?
 20.  У парку росло 400 каштанів, акацій, горобин і дубів. Каштанів було стільки, скільки дубів і акацій разом. Акацій було у 2 рази більше, ніж дубів. Горобин стільки, скільки акацій. Яких дерев було найбільше? Скільки дерев кожного  виду росло в парку?
 21. Трьом чоловікам разом 170 років. Перший з них на 16 років старший від другого, а другий – на 20 років старший від третього. Скільки років кожному з них?
 22. Трьом братам разом 45 років. Петро старший від Івана на 3 роки і на стільки ж молодший від Гната. Визначте вік кожного брата.
 23.  Остапу через 13 років буде у 4 рази більше, ніж було 2 роки тому. Скільки років Остапу?
 24. Жителям лісової галявини: ведмедю, зайчику та їжачкові – разом 53 роки. Ведмідь старший від їжачка на 3 роки. Зайчик старший від їжачка на 2 роки. Скільки років кожному лісовому мешканцю?
 25.  Маса  лисиці у 8 разів менша, ніж ведмедя, і на 30кг менша, ніж маса вовка. Зате заєць легший від лисиці у 2 рази. Яка маса кожного звіра, якщо разом вони важать 345кг?
 26.  У Віри у 2 рази більше листівок, ніж у Люби. Віра подарувала Любі четверту частину своїх листівок. У кого їх стало більше?
 27.   Віра з’їла вдвічі менше слив, ніж Тамара. Віта з’їла удвічі менше слив, ніж Віра. Скільки фруктів з’їла кожна дівчинка , якщо вони з’їли 21 сливу?
 28. Бабуся купила два кошики з яблуками. У першому  кошику було на 5 кг більше яблук, ніж у другому. Коли вона переклала з першого кошика в другий 8 кг яблук, то в другому стало вдвічі більше яблук, ніж у першому. Скільки кілограмів яблук було в кожному кошику спочатку?

              

Задачі на знаходження інтервалів та проміжків

 1. Від старту до фінішу на біговій доріжці розставлені прапорці на однаковій відстані один від одного. Заєць пробігає відстань від першого прапорця до сьомого за 42 секунди. За який час він добіжить до 50 прапорця?
 2. Кенгуру стрибає по прямій стежці великими й малими стрибками вперед і назад. Довжина великого стрибка 12 дм, а малого – 7дм. Кенгуру треба потрапити від одного прапорця до іншого, причому відстань між прапорцями становить 30см. Як йому це зробити?
 3. Ліфт піднімається з 1 поверху на 3 поверх за 6 секунд. За скільки секунд він підніметься з 1 поверху на 5 поверх?
 4. Вкажіть моменти, коли годинна і хвилинна стрілки годинника зустрічаються.
 5. У скільки разів сходинок на 4-й поверх в школі більше, ніж сходинок на 2-й поверх?
 6. Відрізок дроту завдовжки 78 м треба розрізати на декілька частин завдовжки 12 м і декілька частин завдовжки 15 м, але так, щоб обрізків не було. Як це зробити?
 7. Іринка виходить із свого будинку о 6 год 55хв. До школи вона приходить о 7 год 32хв. Її подружка Маринка приходить до школи лише  о 7год 45хв, хоча живе значно ближче, ніж Іринка. Маринці потрібно йти на 12хв менше, ніж Іринці. О котрій годині Маринка виходить зі свого будинку?
 8. Годинник за кожну добу втікає вперед на 3 хвилини. Його поставили точно. За який час стрілки годинника будуть знову показувати точний час?
 9. Вісім автобусних зупинок розташовані так, що відстані між будь-якими сусідніми зупинками однакові. Відстань між першою і четвертою зупинками дорівнює 900 м. Яка відстань між першою і останньою зупинками?
 10. Бобри розпилюють колоду. Вони зробили 10 розпилів. Скільки частин вони одержали? Скільки розпилів їм треба зробити, щоб одержати 19 частин? Скільки вийде частин, якщо вони зроблять 15 розпилів?
 11. Від дуба до сосни 62 м. Їжак рухався від дуба до сосни, а назустріч йому біг заєць. Хто з них був далі від дуба і на скільки метрів, коли їжак пройшов 18 м, а заєць – 43 м?
 12. Діти міряють кроками довжину майданчика. Олег пройшов шлях вздовж майданчика , зробивши 15 кроків , Богдан – 17 , Денис – 12, а Ігор – 14 кроків. Чиї кроки були найдовшими?
 13. Щоб піднятися з першого поверху на третій поверх будинку, потрібно пройти 52 сходинки. Скільки сходинок потрібно пройти, щоб піднятися з першого поверху на шостий поверх цього ж будинку (кількість сходинок між всіма поверхами однакова)?
 14. Юрко живе на дев'ятому поверсі в будинку, де на кожному поверсі шість квартир. Його товариш Сергій живе в квартирі з тим самим номером на сьомому поверсі в будинку, де на кожному поверсі сім квартир. Який номер мають квартири хлопчиків?
 15. Батько сказав синові, що хоче взяти книжку, яка на полиці стоїть восьмою від початку. Син сказав, що хоче взяти книжку, восьму з кінця. Коли вони разом підійшли до полиці, виявилося, що обидва хочуть взяти одну й ту саму книжку. Скільки книжок на полиці?
 16. Канат , який з двох кінців тримають Андрій і Роман, має 21 вузол. Хлопці починають рахувати вузли, рухаючись назустріч один одному. Вони зустрілись на вузлі, який Андрій нарахував десятим. Яким за номером був цей вузол для Романа?
 17. Дев’ять автобусних зупинок розташовані на прямій вулиці так, що відстані між будь – якими сусідніми зупинками однакові. Між першою і третьою зупинкою відстань 600м. Яка відстань між першою та останньою зупинками?

 

Задачі на переливання та пересипання

 1. У Петрика було два бідони об’ємом 2 літри і 7 літрів. Як за допомогою цих бідонів Петрику набрати з річки рівно 3 л води ?
 2. Десятилітровий бідон повний .  Із нього треба відлити 5 л  в семилітровий бідон. Як це можна зробити , якщо  є тільки дволітрова банка  ?
 3. Господар звичайно продає сік по 30 літрів і по 50 літрів і використовує для цього глечики тільки такого розміру. Один з покупців захотів купити 10 літрів соку. Як господар відміряв йому 10 літрів, користуючись своїми глечиками?
 4. Є трилітрова банка соку й дві порожні банки: одна – літрова, друга – дволітрова. Як розлити сік так, щоб в усіх трьох банках було по одному літру? 
 5. У трьох бідонах налито 11 літрів, 7 літрів і 6 літрів води. Треба за три рази перелити воду так, щоб у кожному бідоні було по 8 літрів води. При переливанні є можливість доливати в бідон лише стільки води, скільки в ньому вже є.
 6. Для приготування сиропу необхідно 5 літрів води. Але у кондитера є посудини лише місткістю 3 та 4 літри. Як за допомогою цих посудин набрати 5 літрів води з крану ?
 7. Є бідони на 17 л і на 5 л. Як за їх допомогою відлити з молочної цистерни 13 л молока?
 8. Є два пакети. Один вміщує 200г цукрового піску, а другий 350г. Як за допомогою цих пакетів відсипати 500г цукру?
 9. Є два відра на 10 л і на 16 л. Як за допомогою цих відер відлити з бочки 14 л води?
 10. Маємо дві порожні банки 5 л і 3 л. Як за допомогою двох банок можна набрати 6 літрів води?
 11.  В діжці не менше 10 л бензину. Як відлити із неї 6 літрів за допомогою 9-ти літрового відра і 5-ти літрового бідона?
 12. Є діжка місткістю 12 л, наповнена квасом, і 2 порожні діжки — на 5 л та  8 л. Спробуйте, користуючись цими діжками,   розділити квас на дві  частини – 3 л і 9 л.
 13. В наявності є шестилітрова банка соку і дві порожні банки, місткістю 3 л і 4 л. Як налити 1 л соку у трилітрову банку?
 14. У Білосніжки є повне восьмилітрове відро компоту. Як їй відлити 4 л за допомогою порожніх трилітрової банки і п’ятилітрового бідона?
 15. Є два пакети. Один вміщує 300 г цукрового піску, а другий 650 г. Як за допомогою цих двох пакетів відсипати 1 кг цукру?
 16. У бочці не менше, ніж 13 відер бензину. Чи можна відлити  8 відер за допомогою бочок місткістю 9 та 5 відер?
 17.  Мачуха дала Попелюшці завдання: «В наші відра входить 5 літрів і 9 літрів води. Візьми ці два відра і принеси рівно 3 л води». Попелюшка була слухняною дівчинкою. Вона переливала, виливала воду, поки в одному з відер не залишилось рівно 3л води. Як це їй вдалось?
 18. Як порівну розділити між двома сім’ями 12 літрів хлібного квасу, який знаходиться в 12-літровій посудині, якщо є тільки дві порожні посудини місткістю 8 літрів і 3 літри?
 19. Каністра місткістю 10 л наповнена керосином. Є дві порожні посудини   місткістю 7 л і 2 л. Як за допомогою них розділити керосин  на дві частини?
 20. У десятилітровому бідоні 10 л молока. Як з нього за допомогою двох каструль місткістю 7 л і 3 л відлити 5 л молока?
 21. Є великий глечик  місткістю 8 літрів і маленький місткістю 5 літрів . Потрібно відміряти глечиками 4 літри води.
 22. У трьох купках міститься 22, 14 і 12 горіхів. Потрібно зрівняти кількість горіхів у всіх цих купках, причому можна перекладати з однієї купки в іншу стільки горіхів, скільки в ній уже є ( подвоювати кількість горіхів у купці ). Як це зробити ?

Задачі на перетин множин

 1. До кафе зайшов гурт з 20 приятелів. 14 осіб замовили морозиво, 15 – сік, 17–тістечка. Яка найбільша кількість людей змогла замовити й морозиво, й сік, і тістечка ?
 2. Поліна і Борис мають 18 гривень, Борис і Євген – 12 гривень, Євген і Марія – 10 гривень. Скільки гривень мають Марія й Поліна ?
 3. Мама закрила 35 банок із компотом. У 13 з них – яблука, у 18 - сливи, у 9 – і те, й інше. В решті банок – смородина. Скільки було банок із компотом зі смородиною?

Задачі на визначення послідовності

 1. По стовпу, висота якого 6 м, рухається равлик. За день він піднімається на 4 м, за ніч опускається на 3 м. Скільки днів він буде добиратись до вершини?
 2. Будівельники Тяп і Ляп будують дев’ятиповерховий дім. З понеділка до п’ятниці вони зводять 3 поверхи, а за вихідні 2 поверхи розвалюються. Коли вони збудуть дев’ятий поверх ?
 3. Три жаби знаходяться на дні колодязя, глибина якого 60 метрів. За день вони піднімаються на 18 метрів кожна, а потім опускаються: перша – на 12м, друга – на 16м, а третя – на 11м, і залишаються на своїх місцях до наступного дня. На наступний день кожна жаба повторює свій маршрут і т.д. Через скільки днів жаби вийдуть з колодязя?
 4.  У Марійки є 3 кошики, у кожному з яких по 11 грибочків. Вона бере по одному грибочку з кожного кошика у такій послідовності: лівий, центральний, правий, центральний, лівий, центральний і так далі. Яка найбільша кількість грибочків залишиться в одному з кошиків після того, як центральний кошик стане порожнім?
 5. З вершини дерева вертикально вниз по стовбуру одночасно поповзли дві гусениці. Спустившись до землі, вони поповзли у зворотному напрямку. Перша гусениця поповзла в обидва кінці з однією і тією самою швидкістю, а друга – піднімалась удвічі повільніше за першу, а спускалась – удвічі швидше. Яка з гусениць швидше поповзе до вершини дерева?

Задачі на розташування

 1. 12 дівчаток стали в коло. У кожної другої з них було руде волосся. Чотири дівчинки із зеленими очима стояли на однаковій відстані одна від одної. Три дівчинки в колі були сестрами й стояли на однаковій відстані одна від одної. Інші дівчатка не були родичками. Окрім сестер, лише в однієї дівчинки було руде волосся й зелені очі. У скількох сестер були зелені очі й руде волосся?
 2. 5 товаришів спускалися з гори на санчатах. Ігор проїхав далі від Романа, але ближче, ніж Олег. Костя проїхав менше від Романа, Ілля - далі від Олега. Хто з дітей проїхав найдовший шлях, а хто – найкоротший ?
 3. Андрійко – старший за Сергійка. Сергійко – молодший за Сашка, Сашко – молодший за Ігорчика, а Ігорчик – старший за Андрійка. Серед них є ровесники. Як звати ровесників?
 4. На уроці фізичного виховання вісім хлопчиків вишикувались у шеренгу за зростом, починаючи з найвищого.
 5. Антон був попереду Богдана і Василя.
 6. Богдан – попереду Кирила через одного.
 7. Михайло знаходився попереду Антона, але після Данила.
 8. Василь розташувався після Євгена через одного.
 9. Данило був між Богданом і Григором.
 10. Євген знаходився поряд з Кирилом, але попереду Василя.

          У якому порядку розташувалися хлопчики і хто з них найвищий?

 1. В Простоквашино на лавці перед хатою сидять дядя Федір, кіт Матроскін, собака Шарик і листоноша Пєчкін. Якщо Шарик, який сидить крайній зліва, сяде між Матроскіним і Федором, то Федір опиниться крайнім зліва. Хто де сидить?
 2. Гном розклав свої скарби в 3 скриньки різного кольору: в одну – дорогоцінне каміння, в другу – золоті монети, в третю – магічні книжки. Він пам’ятає, що червона скринька знаходиться правіше, ніж каміння, а книги – правіше червоної скриньки. В якій скриньці лежать книги, якщо зелена  скриньки стоїть лівіше синьої?  
 3. У парку відпочинку стоїть черга до кімнати сміху. Відразу за Пілюлькіним стоїть Незнайко. Перед Пілюлькіним –  Сиропчик. Якщо лічити від початку черги, то Сиропчик восьмий, якщо від кінця черги, то  Незнайко  дванадцятий. Підійшов Знайко  і  зайняв  чергу. Яким  по  порядку  стоїть  Знайко?
 4. Катруся  та  її  друзі  стали у коло. З’ясувалося, що обидва сусіди кожної дитини  -  однієї й тієї самої статі. Серед Катрусиних друзів 5 хлопчиків.  А скільки всього дівчат?
 5. Їжачок прийшов до Лисички і попросив молока. Лисичка поставила на стіл три порожні склянки і три з молоком, сказала, що дасть молока тільки за умови, що він розташує склянки так, щоб порожні чергувалися з наповненими. При цьому дозволяється брати лише одну склянку. Як розв`язати цю задачу?
 6. Який це день, якщо це не день після понеділка, ані день перед четвергом, завтра не неділя, ані вчора не була неділя, а також післязавтра не буде субота, передучора не була середа.
 7. Андрійко, Сергійко, Мишко і Юрко святкують свій день народження в різні пори року. До Андрійка на іменини друзі йдуть раніше, ніж до Сергійка, але пізніше, ніж до Юрка. Коли святкує свій день народження Юрко, якщо Мишко народився у січні.
 8. У змаганнях по бігу брали участь Оленка, Іванко, Сашко, Катруся та Петько. Оленка прибігла пізніше Іванка, але раніше Сашка. Катруся прибігла раніше Іванка. Хто прибіг останнім, якщо відомо, що Петько бігає швидше Оленки?
 9. На лаві сидять Миколка, Олесь, Василь, Семен, Даринка і Наталя. На лівому краю лави сидить Семен. Біля нього не дівчинка. Миколка сидить між дівчатками. Василько біля Наталі. Олесь між Семеном і Даринкою. Хто сидить на правому краю лави?
 10.  По стежці біжать від Карабаса Барабаса Буратіно, Арлекін, П’єро, Артемон і Мальвіна. Арлекін біжить попереду від П’єро, але позаду від Буратіно. Артемон і Буратіно не біжать поруч. Мальвіна не біжить поруч ні з Буратіно, ні з Артемоном, ні з Арлекіном. Хто за ким біжить?
 11. Федір, Роман, Ліза, Юля і Андрій є в одному списку. Роман записаний після Лізи, Федір – перед Романом і відразу після Юлі. Юля записана перед Лізою, але вона не перша. Яким у списку є Андрій?
 12.  Лев, ведмідь, вовк, борсук та лисиця побували на прийомі в лікаря Айболитя. Відомо, що лев потрапив на прийом раніше, ніж ведмідь, але пізніше від борсука. Лисиця та борсук не стояли в черзі поруч. А вовк не стояв поруч ні з борсуком, ні з левом, ні з лисицею. Хто за ким стояв у черзі?
 13.  Двоє товаришів домовились сісти в один і той самий вагон електропоїзда, що складався з 10 вагонів. Один з них сів у шостий вагон електрички від кінця, а другий – у шостий від початку. Чи в один вагон вони сіли?
 14.  Три вівторки в місяці випали на дні з парними числами. Яким днем тижня було 21 – е число місяця ?
 15. Моя мама народилась у неділю, тато – на 55 днів пізніше. У який день тижня народився тато? Обери правильну відповідь.

          а) неділя;  б) понеділок;  в) середа;  г) четвер;  д) субота.

 1. Який день тижня був учора, якщо день перед ним такий, що післязавтра він четвер?
 2. У понеділок Іринка взяла в бібліотеці книжку, у якій 200 сторінок. І тоді ж, у понеділок, вона прочитала 6 сторінок. Кожного наступного дня вона читала вдвічі більше за попередній. В який день тижня вона закінчить читати книжку?
 3. У лютому одного року понеділки тричі припадали на непарні числа. Яким днем тижня було 25 лютого?
 4. Який день тижня сьогодні, якщо позавчора був сьомий день тижня?
 5. Переставте одне число в ряді чисел  20, 17, 14, 5, 11 , 8, 2 так ,  щоб     усі числа були розташовані в певному порядку.
 6. Якщо Зіна стане між Ніною і Сергійком, то Маша виявиться поруч із Сашком, а Сергійко -   у центрі.  Назви всіх дітей послідовно – зліва направо.
 7. Три п’ятниці одного місяця припадають на парні дати . Який день тижня припадає на 21 число цього місяця?
 8. Оленка пообіцяла Надійці сьогодні, що вона розповість їй велику таємницю у день перед четвертим днем від дня, що буде післязавтра. Якщо сьогодні п’ятниця 12–го числа, то коли ж Надійка почує цю велику таємницю?
 9. Дівчата одного класу розмовляють про дні народження. Тетянин день народження першого квітня. Марійчин день народження за 3 дні до Оленчиного і через 6 місяців після Тетянчиного. Назви дати днів народження Марійки і Оленки.
 10. Максимко приїхав на літні канікули у село до тітки. Кожного ранку він ходить на річку рибалити. У середу він повернувся з рибалки і сказав, що сьогодні спіймав риби більше, ніж вчора, але менше, ніж у той самий день тиждень тому. Яку найбільшу кількість днів він зможе так говорити? Коли він вже не зможе повторити ці слова?
 11. Андрій отримав кілька поганих оцінок з математики, тому його вчитель вирішив заохотити хлопчика до навчання. Одного разу у понеділок учитель сказав Андрію: « Я хотів би бачити твого батька у себе в кабінеті о 8:30 ранку через два дні після дня, який буде перед днем після завтрашнього. Але якщо ти скажеш правильно, коли я хотів би бачити твого батька у себе в кабінеті, я не буду викликати його до школи». Допоможіть Андрію позбутися неприємності і вирішити, в який день тижня хотів би бачити батька вчитель з математики.
 12. Кінцеві пункти автобусного маршруту– А і Б. Якщо їхати від А до Б, то зупинка К – четверта, якщо їхати від Б до А, то ця зупинка – дев’ята. Скільки всього зупинок між А і Б?
 13. На змаганнях з бігу на довгій дистанції вперед вийшов Олексій. Другим біг Степан, а третім – Володимир. Під час бігу Олексій і Степан мінялися місцями 6 разів, Степан і Володимир – 5 разів, а Олексій і Володимир – 4 рази. У якому порядку прибігли спортсмени до фінішу?
 14. Три п’ятниці одного місяця припали на парні дати. Який день тижня був вісімнадцятого числа цього місяця?
 15. П’ять підручників з української мови, математики, читання, природознавства  й основ здоров’я – лежали купою в певному порядку. Їх розклали на столі на дві купки: спочатку верхній підручник, потім той, що був під ним і т.д. У результаті в першій купці виявився: підручник з природознавства, на ньому – з основ здоров’я , зверху з математики; у другій: підручник з читання, на ньому – з української мови.  Потім підручники зібрали в одну купку в початковому порядку й знову поклали на стіл, знімаючи їх так само по черзі, починаючи зверху. Цього разу в першій купці лежали: підручник з читання, на ньому з природознавства; у другій: підручник з основ здоров’я , на ньому з математики, зверху з української мови. У якому порядку лежали підручники спочатку?
 16. Розставте 10 стільців у кімнаті, яка має форму квадрата, так, щоб біля кожної стіни стояло 3 стільці.
 17. Марійка має 16 карт: 4 сині (С), 4 червоні (Ч), 4 зелені (З) і 4 жовті (Ж). Вона хотіла розкласти їх у квадрат так, щоб у кожному стовпчику і рядку були карти різних кольорів. Якого кольору карта буде на місці «?» ?
С   ? Ж
Ч С    
  З    
  Ж    

         Обери правильну відповідь:

                          а) синя; б) червона; в) зелена; г) жовта; д) однозначно визначити неможливо.

 1. Коли іде дощ, кішка сидить в кімнаті або в  підвалі. Коли кішка в кімнаті, мишка сидить в норі, а сир лежить в холодильнику. Якщо сир на столі, а кішка в підвалі, то мишка в кімнаті. Зараз іде дощ, а сир лежить на столі. Тоді обов’язково:

                     а) кішка в кімнаті;                                           б) мишка в норі; 

          в) кішка в кімнаті або мишка в норі;      г) кішка в підвалі, а мишка в кімнаті.

 1. В ляльковому театрі в одному ряду сидить сім’я, яка складається з чотирьох людей: тата, мами, доньки, сина. Якщо донька, яка сидить крайньою справа, сяде між татом та мамою, то тато опиниться крайнім справа. Хто де сидить?
 2. Оленка  стоїть у колі з дітьми.  П’ятий ліворуч від неї – Сашко.  Він же й шостий  праворуч. Скільки дітей стоїть у колі?
 3. На дні народження дітей розсадили за круглим столом. Марійка сидить п'ятою від іменинника, якщо рахувати зліва, і сьомою, якщо рахувати справа. Скільки дітей сидить за столом?
 4. У класі проводили конкурс « А нумо, дівчата!» . У ньому брали участь Оленка, Христинка, Софійка, Галинка, Іринка. Для нагородження дівчатка вишикувались в ряд. Оленка не стоїть біля Христинки та Іринки. Софійка стоїть між Христинкою та Оленкою. Галинка тримає за руку Іринку. Оскільки Христинка та Іринка – близнючки, то, щоб їх розрізняли, сестрички стали з обох країв ряду. Хто стоїть у центрі?
 5.  На змаганні з бігу брали участь четверо. Результати були такі: Петро прибіг раніше від Василя, Микола прибіг раніше від Дмитра. Петро і Дмитро прибігли водночас. Хто прибіг першим ?
 6. Якщо для вчора завтра був четвер, то який день буде вчора для післязавтра?
 7. Мама із сином третьокласником їхали електричкою. Мама запитала сина: «В якому вагоні ми їдемо?» Син відповідає: «У шостому, якщо лічити з голови поїзда, або у третьому, якщо лічити з хвоста». Скільки вагонів було в електричці ?
 8. Три сімейні пари – Климчуки, Іванчуки і Панасюки – сиділи рядком на шести стільцях. Жодна людина не сиділа поруч з людиною своєї статі. Пані Климчук була друга в ряду, а пані Іванчук не була шостою. Тільки одне подружжя сиділо поряд одне з одним. Яким чином розташувалися сімейні пари?
 9. На гілці сидять п’ять птахів – горобець, синиця, шпак, ворона і сорока. Горобець не сидить з правого краю, а синиця не сидить з лівого краю. Шпак не сидить з будь-якого краю. Сорока не сидить біля шпака, а шпак не сидить біля синиці. Ворона сидить  справа від синиці, але не обов'язково біля неї. Який птах сидить на гілці крайній  справа?
 10. Оленка приїхала на літні канікули у село до бабусі та дідуся. Кожного дня вона ходила в ліс по гриби.  У середу вона повернулася з грибами і сказала, що сьогодні назбирала більше грибів , ніж учора, але менше, ніж у той самий день тиждень тому. Яку найбільшу кількість днів вона зможе так говорити? Коли вона вже не зможе повторювати ці слова?
 11. У лютому 2004 року було 5 неділь, а всього 29 днів. На який день тижня припадає 23 лютого 2004 року?
 12. За квадратний стіл можуть сісти четверо людей ( по одному з кожної сторони). Школярі для вечірки зсунули разом 7 однакових квадратних столів так, що вони утворили один довгий прямокутний стіл. Скільки людей може сісти за цей стіл ?
 13. Чотири сороки Дана, Тетяна, Софія і Ярина сидять на паркані. Дана сидить якраз посередині між Тетяною і Софією. Відстань між Тетяною і Даною така сама, як між Софією і Яриною. Дана сидить на відстані 4 метрів від Ярини. На якій відстані від Ярини сидить Тетяна?
 14.  Хлопчики і дівчатка одного класу стали в колону один за одним. Позаду Марійки стояло 16 дітей, серед них Назар. Попереду Назара стояло 14 дітей, серед них Марійка. Між Марійкою Назаром стояло 7 дітей. Скільки дітей в цьому класі?
 15. Циліндр, конус, куб і кулю поставили на стіл у ряд. Усі предмети були різних кольорів. Предмет білого кольору стоїть між чорним і жовтим. Правіше від сірого предмета стоїть циліндр. Куля розташована правіше, ніж конус, і правіше, ніж циліндр. Конус не стоїть скраю. Жовтий предмет не стоїть поряд із сірим. Як стояли предмети і якого кольору був кожний з них? Намалюй і підпиши колір фігури.
 16. Вздовж алеї, що простяглася з півночі на південь , ростуть вишня, груша, горіх, персик, слива та яблуня. Відомо, що яблуня росте на північ від груші, але на південь від горіха. Груша росте поруч зі сливою, а горіх – поруч із персиком. Між яблунею і персиком – два дерева; стільки ж дерев між грушею і вишнею. Між вишнею і персиком є ще одне дерево. В якому порядку ростуть дерева?
 17. Три брати Іван, Сашко та Миколка  вчились у  різних  класах однієї школи.  Іван був  не старший за Миколку,  Сашко – не  старший за Івана. Назви  ім’я  старшого, середнього і молодшого з хлопчиків.
 18. В черзі в шкільному буфеті стоять Юра, Коля, Володя , Саша та Олег. Юра стоїть перед Колею, але після Олега. Володя і Олег не стоять поруч, а Саша не знаходиться поруч ні з Олегом, ні з Володею. В якому порядку стоять хлопчики?
 19. Троє  пташок – дятел, сойка та зозуля – сидять  на  одному  дереві  на  різних  гілках: п’ятій, сьомій, восьмій  знизу. Дятел  сидить  не  нижче, а сойка – не  вище за  зозулю. Хто  з  пташок  на  якій  гілці  сидить?
 20. Який вчора був день, якщо післязавтра буде другий день тижня?
 21. Відомо, що у січні чотири п`ятниці і чотири понеділки. На який день тижня припадає 1 січня?
 22. Акація нижча від тополі на 6 м, але вища від черемхи на 5 м. На скільки метрів тополя вища від черемхи?
 23. У гуртожитку в одній кімнаті живуть  чотири дівчини: Марія, Валентина, Тетяна, Галина. Відомо, що Тетяна старша від Марії, яка молодша від Галини. Визначте хто з дівчат однолітки, якщо Тетяна молодша від Валентини, яка старша від Галини.
 24. Володя хворів не так довго, як Леонід. Федір - не так довго, як Володя. Кирило хворів довше , ніж Леонід. Хто хворів найдовше?
 25. У Оленки  вдома  ляльок  не так  багато, як  у  Ніни, у Тетянки – не так багато, як у Оленки. У Марійки ляльок більше, ніж у Ніни. У кого з дівчаток ляльок найменше?
 26. У Тетянки кульок більше, ніж у Лесі. У Лесі кульок менше,  ніж у Віки. У Віки кульок більше, ніж у Тетяни. У кого  кульок найбільше, у кого – найменше?
 27. У сім’ї четверо дітей: Сергійко, Іринка, Івась та Галинка. Їм 5, 7, 9 і 11 років. Скільки років кожному з них, якщо один з хлопчиків ходить у дитячий садок, Іринка молодша за Сергійка, а сума років дівчаток ділиться на 3?
 28.  Друзі спускались на санчатах з гірки. Ігор проїхав далі, ніж Олег. Олег зупинився ближче, ніж Ігор, але далі Мишка. Хто проїхав найбільшу відстань?
 29.  У сім’ї 4 дітей. Їм 5, 8, 13, та 15 років. А звуть їх Тетянка, Юрко,Світлана й Оленка. Скільки років кожному з них, якщо одна дівчинка ходить до дитячого садочка, Тетянка старша від Юрка, а сума років Тетянки й Світланки ділиться на 3?
 30.  Оля, Катя і Настя розфарбовували прапорці. Хто з дівчаток першою впорався з роботою, якщо Катя закінчила її після того, як Оля виконала третину того, що зробила Настя?
 31.   Три хлопчики: Сашко, Миколка та Денис, розв’язували арифметичні задачі. Після того, як Миколка виконав половину тих завдань, що виконав Сашко, Денис закінчив розв’язувати задачі. Хто з хлопчиків першим упорався із завданням? Хто останнім?
 32.  Якщо Зіна стане між Ніною та Сергійком, то Маша виявиться поруч із Сашком, а Сергійко – у центрі. Назви всіх дітей по порядку – зліва направо.
 33.  Іван, Сергій, Анатолій і Петро ходили по опеньки. Іван із Сергієм разом знайшли стільки грибів, скільки, Анатолій з Петром, а в Івана з Петром опеньків виявилося менше, ніж у Сергія з Анатолієм. Петро ж знайшов грибів більше, ніж Анатолій. Розташуй хлопців у порядку зменшення числа знайдених грибів.
 34.  Три брати Іван, Сашко та Микола вчились у різних класах однієї школи. Іван був не старший за Миколу, Сашко – не старший за Івана. Назви ім’я старшого, середнього і молодшого з хлопців.
 35.  У Надійки є чотири двоюрідних брати: Миколка, Олег, Сашко і Сергій. Допоможи сестрі розмістити імена братів за віком, якщо відомо, що Миколка не найстарший, Сашко молодший за всіх своїх братів, а Сергій народився після Олега.
 36.  Під час написання контрольної роботи учнів розсадили за окремі парти. Хто де сидів, якщо Оленка сиділа не за першою партою, Семенко сидів перед Славком, а Іринка - позаду хлопчиків?
 37.  Три хлопчики живуть на одній вулиці і ходять до однієї школи. Хто з них живе ближче до неї , якщо Петрик виходить раніше за Сергійка і пізніше за Вадима, а до школи вони приходять одночасно?
 38. Прилетіли галки і сіли на палки. Якщо на кожній палці сяде по одній галці, то одна галка залишиться без палки. Якщо на кожну сядуть по дві галки, то одна палка буде без галки. Скільки палок і скільки галок?

Задачі з геометричним навантаженням

 1. Як дану фігуру розрізати на чотири однакові за формою і розміром частини, щоб скласти з них квадрат?

                                                        

 1. Учні 4 класу отримали завдання посадити 9 дерев, розмістивши їх у 10 рядках, по три у кожному. Як це зробити?
 1. Серед фігур, розташованих праворуч, знайди зайву.
 1. Розглянь малюнок. Знайди площу даної фігури.
 1. Периметр прямокутника дорівнює 70 м. Його довжина більша за ширину на 1 м. Яка довжина сторін прямокутника?
 1. Два прямокутники мають площу, що дорівнює 70 м2. Відомо, що у першого прямокутника довжина на 4 м більша, а ширина на 2 м менша, ніж у другого прямокутника. Яка довжина сторін цих прямокутників?
 1. Квадрат зі стороною 1м розрізали на квадрати зі стороною 1см і вишикували у один ряд у вигляді смужки шириною 1см. Якої довжини вийшла смужка?
 1. Дерев’яний пофарбований куб з ребром 3см розпиляли на кубічні сантиметри. Скільки серед них кубиків, що пофарбовані з трьох сторін?
 1. Шматок проволоки довжиною 78см потрібно розрізати на декілька частин довжиною 12см і декілька частин довжиною 15см, але так, щоб обрізків не було. Як це зробити?
 1.  Як потрібно розмістити 16 паличок довжиною 1дм, щоб вони утворили прямокутник з найменшою площею? Чому вона дорівнює?
 1. Чи існує квадрат,площа якого дорівнює його периметру?
 1. Уздовж межі ділянки квадратної форми потрібно посадити десять тополь, порівну вздовж кожної сторони. Як це зробити?
 1. Довжина аркуша паперу 20 см, а ширина – 15 см. На скільки однакових прямокутників довжиною 5 см і шириною 4 см можна порізати цей аркуш паперу?
 1. Із 9 однакових паличок складіть 5 трикутників. Відповідь намалюйте.
 1. Скільки квадратів зі стороною 15 см можна виготовити з дроту завдовжки 960 см?
 1. Побудуйте всі прямокутники, периметри яких дорівнюють 18 см.
 1. Запишіть всі трикутники, які містять кут АNP і відрізки зображені на стороні  NВ трикутника АNВ.

                        N           Р      С                                    В

 
   

 

 

 

 

 

                      

                                              А

 1. За квадратний стіл можуть сісти четверо людей ( по одному з кожної сторони ). Школярі зсунули разом сім однакових квадратних столів так, що вони утворили один довгий прямокутний стіл. Скільки людей може сісти за цей стіл?
 1. Накресли прямокутник, площа якого 12 см², а периметр - 26 см.
 1. Ширина смужки 2 см. Від неї відрізали прямокутник з периметром 20 см. Знайди довжину прямокутника.
 1. Визнач кількість трикутників у даній фігурі.

                                               

                                                                          

 1. Ділянку прямокутної форми площею 3200  м² можна поділи на 2 однакових квадрата. Знайди довжину і ширину ділянки.
 1. Намалюйте від руки круг і трьома прямими лініями розділіть його на 7 частин.
 1. Від квадратного дециметра відрізали квадрат зі стороною 2 см. Знайди площу фігури, яка залишилася.
 1. Довжина підлоги кімнати 3 м, ширина 4м. Скільки квадратних плиток зі стороною 2 дм потрібно, щоб покрити всю підлогу?
 1. Сторона одного квадрата удвічі більша, ніж другого. У скільки разів площа першого квадрата більша від площі другого?
 1. Як можна змінити довжину однієї сторони прямокутника, залишаючи другу незмінною, щоб його площа збільшилася у 4 рази?
 1. Скільки трикутників і  чотирикутників зображено на малюнку?

 

 

 1. Є кілька прямокутників,  периметр яких дорівнює 24 см. Знайди довжину сторін прямокутників з найменшою і найбільшою площею.
 1. Замкнена ламана лінія складається з чотирьох відрізків. Які фігури вона може утворювати?

   

 1. Побудуйте 5 квадратів за допомогою шести однакових за довжиною         відрізків.

      

 1. Побудуйте 8 трикутників за допомогою шести відрізків.
 1. Ширина прямокутника становить половину його довжини , сума всіх його сторін – 6 см. Знайди сторони прямокутника . Зобрази прямокутник у зошиті.

 

 1. Пиріг прямокутної форми двома розтинами поділи на 4 частини так, що дві з них були чотирикутної форми, а дві – трикутної. Зроби відповідний малюнок. 

 

 1. Скільки знадобиться кубиків зі стороною 1 см, щоб із них можна було скласти куб зі стороною 3 см?

 

 1. З дроту завдовжки 12 см зігнули прямокутну рамку. Довжина і ширина цієї рамки – ціле число сантиметрів. Скількома способами можна одержати таку рамку?                                                           
 1. Ширина прямокутника 12 см, довжина – 16 см. Накреслити квадрат, периметр якого в 2 рази менший за периметр прямокутника.
 1. Периметр квадрата 28 см. Знайди периметр такого прямокутника, ширина якого дорівнює стороні цього квадрата, а його довжина в 2 рази більша його ширини.
 1. У прямокутника, периметр якого дорівнює 30см, ширина в 4 рази коротша за довжину. Знайти довжини сторін прямокутника.
 1. Квадрат розрізали на 4 рівні частини і склали з них 2 квадрата. Поясніть, як це можна зробити.

             

 1. Попелюшка, готуючись до балу, пришивала до сукні ґудзики. Вона виклала їх у ряд через кожні 3 см. Скільки ґудзиків помістилося на відрізку довжиною 12 см?
 1. Раки-будівельники викладали з морських мушель доріжки. Перший рак виклав п’ять мушель у рядок через кожні 4 см. Другий виклав дев’ять мушель через кожні 2 см. Чия доріжка виявилася довшою?
 1. Накресли відрізок АВ довжиною 4 см. На цьому відрізку на відстані 2 см від точки А вправо познач точку С. Точку D розмісти на цьому відрізку на відстані 1 см вліво від точки В. В якому порядку розмістилася точки? Запиши.
 1. Накресли відрізок АВ довжиною 5 см. На цьому відрізку на відстані 3 см від точки А вправо познач точку С. Точку D розмісти на цьому відрізку на віддалі 2 см вліво від точки В. Яка точка розміщена лівіше: С чи D?
 1. Постав три точки, які не лежать на одній прямій. Через кожні дві точки проведи пряму. Скільки отримали прямих?
 1. Яка найбільша кількість точок перетину може бути, якщо перетнути: дві прямі; коло і пряму; два кола; коло і трикутник; коло і квадрат?
 1. Є чотири точки. З’єднайте кожну точку з іншими. Скільки відрізків отримали?
 1. Накресли квадрат і трикутник так, щоб їхньою спільною частиною був: трикутник; чотирикутник.
 1. Скільки треба дроту, щоб зробити квадратну рамку із стороною 25 см?
 1. Сума висоти і ширини прямокутника дорівнює  6 см. Сторони виражаються цілим числом. Скільки різних прямокутників можна побудувати?
 1. Якщо сторону квадрата, периметр якого 36 см, зменшити в 3 рази, то вийде ширина прямокутника, периметр якого 22 см. Знайди довжину цього прямокутника та обчисли площу.
 1. В скільки разів збільшиться площа квадрата, якщо кожну його сторону збільшити в 2 рази?
 1. Один учень розповідав своїм друзям, що на дослідній ділянці прямокутної форми довжиною 90 м і шириною 60 м вони вирощують: картоплю на площі 3200 м2, буряки на площі 1500 м2 і кукурудзу на площі 900 м2.Знайдіть помилку в цій розповіді.
 1. Накресли квадрат. Здогадайся, з центром в якій точці і з яким радіусом можна провести коло, яке пройде через усі вершини квадрата. Накресли це коло.

 

 1. Скільки трикутників на цьому малюнку?
  http://festival.1september.ru/articles/578362/3.gif" >        

        

 1. На які фігури може поділити пряма лінія прямокутник?

 

 1. Поділіть квадрат на 4 рівні квадрати. Як тепер вилучити 2 відрізки, щоб залишилося 2 квадрати?
   
   

                                             

                               

                                     

 

 

 1. У п’ятикутнику всі вершини сполучено відрізками прямих (з кожної вершини проведено 2 відрізки). На скільки частин поділився при цьому п’ятикутник?  Які фігури є серед  них? Скільки фігур кожного виду?

                                                             

 1. З 29 однакових паличок склали квадрати і трикутники без спільних сторін (одна паличка – одна сторона) усього 8 фігур. Скільки дістали квадратів і скільки трикутників?

                                                                       

 1. На  скільки  збільшиться  периметр  квадрата,  якщо  кожну  його сторону збільшити на  5 см ?

Задачі з теми «Багатоцифрові числа»

 1. Вираз 5·10 + 3 запишіть двоцифровим числом. Яке число дістанемо, якщо цифри знайденого двоцифрового числа запишемо у зворотному по­рядку?
 2. Число 35 запишіть у вигляді суми розрядних доданків, подавши перший з них як добуток 10 і певного числа.
 3. Користуючись розрізними цифрами, діти вирішили скласти всі можливі двоцифрові числа. Скільки можна скласти таких чисел і скільки буде по­трібно для цього розрізних цифр?
 4. Один хлопчик сказав, що в їхньому будинку номери десяти квартир ви­ражаються двоцифровими числами, які закінчуються на 0, а другий від­разу ж заперечив: «Такого не може бути!» Яку підставу він для цього мав?
 5. Знайдіть трицифрове число, в якому кожна наступна цифра на 1 більша від попередньої. Скільки може бути різних відповідей?
 1. Запишіть у порядку зростання трицифрові числа, у кожному з яких у розряді одиниць стоїть цифра 5, а в розряді сотень - цифра 2. На скільки най­більше число більше від найменшого?
 1. Серед трицифрових чисел, які позначають кількість виробів, виготовлених за певний час кожною бригадою, немає однакових, але в кожному з них сума числа сотень, десятків та одиниць дорівнює 3. Яке найбільше число бригад може бути і скільки виробів виготовила кожна з них?
 1. Скільки всього існує різних трицифрових чисел?
 1. Загальна кількість усіх учнів у школі й кількість тих учнів, що беруть участь у роботі різних гуртків, виражаються найбільшим і найменшим із трицифрових чисел, які можна записати, використовуючи в обох випад­ках тільки цифри 5 і 0. Скільки учнів у цій школі і скільки з них беруть участь у роботі гуртків?
 2. Є достатній набір заготовлених карток із зображенням цифр 3 і 5. Скільки можна скласти різних трицифрових номерів, використовуючи ці цифри? Скільки буде використано для цієї мети заготовок кожної з даних цифр?
 3.  Коли Оленка й Віра побачили, що на світловому табло в числі 25 погасла цифра 5, Оленка зауважила, що такий самий результат можна дістати, якщо від 25 відняти 5. Віра заперечила їй. Хто з дівчаток правий?
 4. До даного двоцифрового числа ліворуч приписали цифру 5. На скільки при цьому збільшилося число?
 5. У трицифровому числі закреслили крайню зліва цифру 7. Зменшилося чи збільшилося число і на скільки?
 6. У числі 325 закреслили цифру 2. На скільки зменшилося при цьому число?
 7. Сума двох чисел 66. Якщо до меншого приписати праворуч 0, то числа стануть   рівними. Знайдіть ці числа.
 8. Знайдіть двоцифрове число, при діленні якого на суму його цифр дістає­мо число, що дорівнює дільнику.
 1. Скільки дістанемо десятків, якщо 3 десятки помножимо на 2 десятки?
 1.  Півсотні зошитів роздали учням, по півдесятка кожному. Скільки учнів

                    дістали зошити?

 1. Записали двоцифрове число, а потім перевернули аркуш паперу із записаним числом так, що верхня і нижня половини аркуша помінялися місцями. При цьому виявилося, що число не змінилося. Яке число могло було записано?
 1. Тетянка записала на аркуші паперу число 666 і запропонувала своїй под­рузі Галинці збільшити це число на 333, не виконуючи арифметичних дій і нічого не записуючи. Галинка відразу ж зміркувала, як це зробити. Як міркувала Галинка?
 2.  Один із розділів книжки починається зі сторінки 465 і закінчується сторінкою, номер якої записано тими самими цифрами, але в іншому поряд­ку. Скільки сторінок може мати розділ?
 3.  Відповідаючи на запитання про те, скільки йому років, дідусь сказав: «Якщо від найбільшого трицифрового числа віднімете 91 десяток, то діста­нете на 12 одиниць більше за мій вік». Скільки дідусеві років?
 4. Скільки є різних трицифрових чисел, у кожного з яких сума цифр дорів­нює 3?
 5. На які два числа діляться без остачі такі числа: 888, 777, 666, 555, 444, 333, 111?  (Одиниця виключається)
 1. Напишіть число 1000 за допомогою восьми вісімок і знаків арифметич­них   дій.
 1. Скільки вийде, якщо додати такі числа: найбільше трицифрове і наймен­ше одноцифрове?
 2. Скільки вийде, якщо від найменшого чотирицифрового числа відняти най­більше двоцифрове, а потім відняти найменше одноцифрове?
 3. Як розставити дужки, щоб мати правильну рівність?

333 – 222 • 4 – 22 • 2 + 2025 – 1425 = 1000

 1. Лічильник автомобіля показував 12921км. Через 2 години лічильник показав число, яке читалося однаково зліва направо і справа наліво. З якою швидкістю їхав автомобіль?
 2. Сума 2010 натуральних чисел - непарне число. Яким числом - парним або непарним - є добуток цих чисел?
 1. У лютому деякого року 2419200 секунд. Чи високосним був цей рік? (У високосному році 366 днів, в інших -365 днів).
 1. Сума двох чисел дорівнює 212 , а різниця 12. Знайди ці числа.
 1. Запиши найбільше непарне трицифрове число та найменше парне чотирицифрове. Знайди їх суму.
 2. Знайди закономірність і запиши наступне число: 3, 5, 8, 13, 21 …
 1. У числі 19351 закресли дві цифри, щоб число, у тій же послідовності було:

                 а) найбільшим:

               б) найменшим.

 1. Два хлопчики з однаковою швидкістю вийшли назустріч один одному. Відстань між ними 960 м. З одним хлопчиком був собака, що біг у 4 рази швидше, ніж йшов хлопчик. Собака біг від одного хлопчика до іншого, а потім назад. Скільки метрів пробіг собака, поки хлопчики йшли назустріч один  одному?
 2. Розв’язати задачу.

-       Скільки коштує килим? – запитав покупець у продавця.

-       Вартість його у гривнях – найбільше число першої сотні, яке ділиться на 2, 3, 5. Спочатку заплати 1/2, потім – 1/3, потім ще 1/6 вартості килима, та й вистачить з тебе.

Покупець погодився. Яка вартість килима?

 1. Коли сума двох чисел буде парним числом?
 1. Між деякими цифрами 1, 2, 3, 4, 5 постав математичні знаки й дужки так, щоб вийшло число  40.
 1. Дано ряд чисел: 472, 358, 259, 753, 135. З поданих чисел склади приклади на віднімання так, щоб у розв’язку, в числі одиниць кожної різниці, було число 4.
 1. Запиши 100 п’ятьма трійками за допомогою знаків арифметичних дій.
 1. В одному пакеті  - 3 яблука і 10 сливок. У другому – 3 таких самих яблука і 15 слив. Маса першого пакета -500 г, а маса другого – 600 г. Чому дорівнює маса однієї сливи?
 2. Зірочками показані витерті цифри.  Які цифри треба написати замість зірочок?

                                                      * 2 *                             

                                                         * 7                                  

                                                       * * *                                  

                                                    * * * *                                   

                                                    * * * * 8                           

 1. Малюк може з’їсти 600 г варення за 6 хв, а Карлсон – у два рази швидше. За який час вони з’їдять це варення разом?
 1. Батьківський комітет купив 4 банки фарби для підлоги  по 3 кг в кожній. Довжина класу 3 м, ширина 6 м. Чи вистачить фарби , якщо на 1 м2 іде 250г?
 1. Турист проходить 6 км за 1 годину. Скільки метрів він проходить за 1 хвилину?
 2. Три військові повинні дібратися до штабу, який знаходився на відстані 60км від передової за 3 години. Чи зможуть вони це зробити, якщо в їх розпорядженні є мотоцикл, на якому може їхати не більше, ніж 2 чоловіки із швидкістю не більше 50 км/год, а пішохід іде із швидкістю 5 км/год?
 1. Запиши такі чотирицифрові числа, в яких:

           а) число розряду сотень у 7 разів більше, ніж у розряді одиниць, а число  розряду тисяч на 9 більше, ніж у розряді десятків;

           б) число розряду десятків у 8 разів більше, ніж у розряді сотень, а число розряду тисяч на 8 менше, ніж у розряді одиниць;

           в) число розряду сотень у 9 разів більше, ніж у розряді тисяч і у 3 рази більше, ніж число у розрядах десятків та одиниць.

 1. Використовуючи кожну з цифр 0, 3, 5, 7, запиши:

а) найменше чотирицифрове число;

б) найбільше чотирицифрове число.

 1. Напиши:

а) найбільше пятицифрове число, у якого всі цифри різні;

б) найменше пятицифрове число, у якого всі цифри різні.

 1. Напиши:

а) найбільше шестицифрове число, в якому будь-які дві сусідні цифри різні;

б) найменше шестицифрове число, в якого будь-які дві сусідні цифри різні.

 1. У числі 274503 закресли три цифри так, щоб число, яке залишиться, було:

а) найменше з можливих;

б) найбільше з можливих.

Запиши ці числа. Увага! Переставляти цифри у числі не можна.

 1. Яке число заховалося за фігурою? Памятай, що однаковим фігурам відповідають однакові цифри.
               
     
       
         

 

8
 

                        +

 
   

 

 1. До невідомого числа додали третину від 11850, результат зменшили у 2 рази і одержали 23440. Знайти це число.
 1. Відновити ребус ВОДА + ВОДА = ЗАВОД (однаковим літерам відповідають однакові цифри, різним літерам - різні цифри).
 1. У числі 7 ****** 1 замініть зірочки цифрами так, щоб сума будь-яких

    трьох сусідніх цифр дорівнювала 11. Знайдіть всі розв’язання і доведіть, що

               інших немає.

 1. Суму найменшого шестицифрового числа і найбільшого п’ятицифрового збільшили на 200001. Запиши вираз і знайди його значення.
 1. Як розставити дужки, щоб мати правильну рівність? 

                  333– 222 • 4 – 22 •2 + 2025 – 1425 = 1000

 1. Якою цифрою закінчується добуток чисел 13 · 14 ·  15 ·  16 ·  17?
 1. Лічильник автомобіля показував 12921 км. Через 2 години на лічильнику з’явилося число, яке читалося однаково в обох напрямках. З якою швидкістю їхав автомобіль?
 1. Маса автомобіля 3/4 т і ще 3/4 своєї маси. Яка маса автомобіля?
 1. На скільки число 2348 більше, ніж значення виразу (15980+47302:67):27?

а) найбільше з можливих п’ятицифрових чисел;

б) найменше можливих п’ятицифрових чисел.

Оцените материал
(6 голосов)
Прочитано 29193 раз

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

Партнеры сайта 

Бизнес-портал Новой Каховки
Работа в Новой Каховке, вакансии, резюме, доска объявлений, новости, справочники Новой Каховки
Отдых на Черном море
Отдых на Черном море по ценам Азовского. Бакальская коса, пансионаты...

Получать новости 

Яндекс.Метрика